› Społeczeństwo
15:11 / 15.10.2018

Każde piersi są fajne - nieważne, jaki mają kształt. Ważne, by były zdrowe!

Każde piersi są fajne - nieważne, jaki mają kształt. Ważne, by były zdrowe!

fot. Organizatorzy

Dziś przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. W całym kraju prowadzone są kampanie, których celem jest uświadomienie kobietom, jak ważna jest profilaktyka w wykrywaniu i leczeniu raka piersi.

 

Polki nie badają piersi! Boją się wyniku, ale też wstydzą się ich! W Dzień Zdrowia Piersi Fundacja Rak’n’Roll startuje z nową kampanią „Coś do nich mam!”. Skupia się w niej na potwierdzaniu zdrowia piersi i namawia do dbania o swoje cycki, na takiej samej zasadzie jak w przypadku pielęgnacji paznokci czy cery. Zdaniem organizatorów akcji badanie USG piersi powinno być takim samym kobiecym rytuałem jak wizyta u kosmetyczki. W ramach kampanii "Coś Do Nich Mam" na kobiety czeka 7 tysięcy badań USG dofinansowanych przez głównego partnera akcji AVON Kontra Rak Piersi. Umówić się na wizytę można za pośrednictwem facebookowej aplikacji Messenger lub telefonicznie od 15 października. Pełna lista gabinetów dostępna na stronie www.avonkontrarakpiersi.pl.

R E K L A M A

 

Aby wziąć udział w akcji i zapisać się na badanie, należy w wyszukiwarce Messengera wyszukać użytkownika o nazwie "BOOBlabla". Następnie rozpocząć rozmowę i pójść w ślady celebrytek - dobrać żel dopasowany do swoich cycków. „BOOBlabla” pomoże skontaktować się z najbliższym Gabinetem z Różową Wstążką i zapisać się na dofinansowane USG piersi. Gabinety zlokalizowane są w całej Polsce.

 

Każde piersi są fajne - nieważne jaki mają kształt, ważne, by były zdrowe! Badanie USG to jeden ze sposobów potwierdzenia zdrowia piersi u młodych kobiet. Jednak większość dziewczyn nie chodzi na USG. Powód? Okazuje się, że unikają regularnych badań, bo... boją się wyniku, wstydzą się i nie akceptują własnego biustu. Trudno jest im też przełamać barierę i pójść na badanie po raz pierwszy.

 

W popularnej kulturze promowany jest tylko jeden, idealny kształt piersi - okrągłych, jędrnych i przede wszystkim pełnych. Tymczasem na przysłowiowej ulicy królują inne piersi i wcale nie oznacza to, że są one gorsze. Niestety, okazuje się, że większość Polek nie lubi swoich piersi, ba, są im zupełnie obojętne! Marząc o idealnym kształcie biustu, zapominają, że mają fajne, w większości zdrowe i wbrew własnym kompleksom... piękne piersi. Kobiety nieszczególnie też zajmują się swoimi piersiami - niechętnie je oglądają, nie wspominając już o dotykaniu ich. Już sama zmiana takiego zachowania mogłaby wywołać znaczącą różnicę - prowadziłaby do częstszego obcowania z nimi, a w konsekwencji szybszego zauważenia ewentualnych niepożądanych zmian.

 

Polki traktują coroczne badanie USG jak niechciany obowiązek, o którym w ogóle nie chcą myśleć. Boją się wyniku, a ten u większości potwierdzi zdrowie! W tej kampanii celowo skupiamy się na zdrowiu piersi zamiast mówić o chorobie - mówi Joanna Rokoszewska-Łojko z Fundacji Rak'n'Roll. - Zwróćmy uwagę, jakie emocje wzbudza w nas badanie, jeśli myślimy o nim jako potwierdzeniu zdrowia, a jakie, gdy idziemy, by wykryć chorobę. Tego typu działania profilaktyczne powinny być elementem dbania o siebie, tak samo oczywistym i przyjemnym jak przyjemnym jak wizyta u kosmetyczki. Badajmy piersi, by potwierdzić ich zdrowie.

 

Co działo się dziś w Jarocinie? Członkinie  klubu "Amazonka" oraz osoby sympatyzujące z klubem spotkały się na mszy świętej odprawionej w ich intencji w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie. Zorganizowano też wspólny przemarsz przez rynek.

 

Członkinie jarocińskiego klubu "Amazonka" spotykają się w Jarocińskim Ośrodku Kultury (w sali nr 6) - w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 10.00, w każdy trzeci poniedziałek miesiąca - o godz. 16.00.

R E K L A M A
2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M A