› Aktualności
10:15 / 26.04.2016

Kiedy dostaniesz pieniądze z programu 500 plus? Wiemy!

Kiedy dostaniesz pieniądze z programu 500 plus? Wiemy!

fot. Karol Górski

W ościennych powiatach ruszają wypłaty 500 zł na dziecko. Na naszym terenie jeszcze nie. Kiedy to się zmieni? Sprawdziliśmy!

Jarocin

R E K L A M A

– Myślę, że wypłaty będą w maju, ale trudno powiedzieć, kiedy konkretnie. Nie mamy jeszcze środków na koncie, a kiedy się pojawią, będą musiały zostać jeszcze wprowadzone do planu na sesji. Wcześniej nie będziemy mogli ich wydawać – mówi Kinga Mróz, kierowniczka Działu Świadczeń w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarocinie. – Cały czas przyjmujemy wnioski, na chwilę obecną jest ich ponad dwa i pół tysiąca – informowała w ubiegłym tygodniu.

Kotlin

– Planowaliśmy wypłaty na koniec miesiąca, ale chyba będą na początku maja – twierdzi pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotlinie. – Jest problem z programem, które drukuje decyzje. Firma obiecała, że na koniec miesiąca będzie aktualizacja. Jeśli to zrobią, to zaraz ruszą wypłaty – informuje. W gminie złożono ponad 450 wniosków.

Żerków

– Jesteśmy na etapie sporządzania list. Wypłat jeszcze nie było, ale myślimy, że w tym tygodniu będą – informuje Czesława Grodzka, kierowniczka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żerkowie. Na Program 500+ wpłynęło blisko 700 wniosków.

Nowe Miasto nad Wartą

– W tym tygodniu będą wypłaty – poinformowała pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście. W tej gminie wpłynęło ponad 600 wniosków.

Jaraczewo

W gminie Jaraczewo złożono prawie 500 wniosków o wypłatę świadczenia na dziecko. – Zaczynamy wydawać decyzje, na pewno jeszcze w tym miesiącu będą wypłaty – poinformowała pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaraczewie.

R E K L A M A
8
14
oceń tekst 22 głosów 36%
R E K L A M A