› Aktualności
09:42 / 24.05.2017

Kiedy droga S11 połączy Jarocin z Poznaniem? Burmistrz był na spotkaniu

Kiedy droga S11 połączy Jarocin z Poznaniem? Burmistrz był na spotkaniu

fot. Ilustracja TVP3

Burmistrz Jarocina uczestniczył w walnym zebraniu Członków Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11”, które odbyło się w Pile.

R E K L A M AMSRT - Adam Pawlicki

- Wnioski płynące z tego spotkania są średnio optymistyczne dlatego, że plan budowy drogi S11 jest w harmonogramie do wykonania, natomiast nie jest to natychmiast - mówi Adam Pawlicki. - W tej chwili cały przebieg S11 na terenie województwa wielkopolskiego, dla nas najbardziej istotny od Kórnika do Ostrowa Wlkp., jest w tzw. pierwszej fazie przygotowawczej.  [ZOBACZ WIDEO]  

Na zebraniu wystąpił między innymi przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, przekazał uczestnikom informacje o aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 oraz przedstawiciele GDDKiA ze Szczecina, Poznania, Opola i Katowic z informacjami o postępie prac inwestycji S-11.

Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11” to dobrowolne i samorządne zrzeszenie jednostek samorządu terytorialnego, które skupia 55 samorządów z województw objętych przebiegiem drogi i którego głównym celem jest doprowadzenie do powstania drogi ekspresowej o długości ok. 550 km łączącej północ z południem naszego kraju.

Kiedy może się rozpocząć budowa S11? [ZOBACZ WIDEO]  

R E K L A M A
5
5
oceń tekst 10 głosów 50%
R E K L A M A