16:12 / 26.03.2020

Kierowca nie sprzeda biletu. Jak sobie poradzić w tej sytuacji?

Kierowca nie sprzeda biletu. Jak sobie poradzić w tej sytuacji?

fot. Archiwum jarocinska.pl

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Jarocińskie Linie Autobusowe są zmuszone do wprowadzenia kolejnych ograniczeń. Tym razem dotyczą one bezpośredniej sprzedaży biletów przez kierowców autobusów. Jak w tej sytuacji mają poradzić sobie pasażerowie?

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent


Na stronie internetowej gminy Jarocin oraz spółki Jarocińskie Linie Autobusowe pojawił się komunikat o zmianie zasad sprzedaży biletów autobusowych.
 

 

[poruszające słowa jarocinianki, która mieszka we Włoszech - czytaj TUTAJ]

 

 

Czytamy w nim:

 

„W trosce o zdrowie klientów oraz pracowników w autobusach JLA nie będzie prowadzona sprzedaż biletów - do odwołania. (…) Jarocińskie Linie Autobusowe proszą pasażerów o wyrozumiałość i cierpliwość w tym trudnym dla wszystkich czasie.”
 

 

Nie oznacza to, że autobusami będzie można jeździć za darmo. Nadal potrzebny jest bilet.
 

Szczegółowe informacje z regionu na temat pandemii przezytasz TUTAJ.

 

Można go kupić w następujących punktach stacjonarnych:

- siedzibie JLA (ul. Zaciszna 5, Jarocin)

- sklepach Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”

- sklepach Trafika (al. Niepodległości i ul. Wrocławska)

- sklepie Tabak (market Kaufland)
 

 

Zarząd spółki JLA zachęca też do skorzystania z dwóch aplikacji - mPay i GoPay – za pośrednictwem których można kupić bilet nie wychodząc z domu. Miejski przewoźnik namawia do zainstalowania ich w telefonie dla własnego bezpieczeństwa.
 

 

Jednocześnie Jarocińskie Linie Autobusowe przyjmują wnioski o zwrot kosztów zakupu biletów okresowych, między innymi miesięcznych.
 

 

[kierownictwo jarocińskiego szpitala apeluje o pomoc - więcej szczegółów na ten taemat TUTAJ]

 

 

Dotyczy to przede wszystkim młodzieży, która autobusami JLA dojeżdżała do szkoły. A w związku z odwołaniem zajęć - od 12 marca, uczniowie nie korzystają z komunikacji.
 

 

Aby uzyskać taki zwrot należy - za pośrednictwem skrzynki mailowej: kontakt@jlajarocin.pl - złożyć wniosek do JLA lub skontaktować się telefonicznie pod numerem: 531-046-. 011.
 

 

[brakuje krwi - przyjdź i oddaj, uratujesz komuś życie - gdzie i kiedy moża to zrobić - czytaj TUTAJ]

 

 

Z kolei firma Grzelak z Żerkowa, której autobusami też dojeżdżają uczniowie, cały czas analizuje sytuację i nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie zwracała pieniądze za bilety okresowe.

 

 

 

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim najbardziej pilne i aktualne informacje, które przygotowujemy dla Was w tym trudnym czasie - więcej szczegółów TUTAJ

 

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART