› Aktualności
15:01 / 08.02.2019

Kino "Echo" ma nowy sprzęt. "Zimna wojna" na początek

Kino

fot. pixabay.com

"Dawno nic spektakularnego u nas się nie działo, ale teraz „doposażyliśmy kino” i jesteśmy strasznie dumni, że osoby niewidome będą mogły u nas w pełni odbierać film" - informuje Stowarzyszenie Jarocin XXI.

 

 

Audiodeskrycja pozwala na pełniejszy - nie tylko na poziomie dialogów - odbiór filmu osobom niewidomym lub słabowidzącym. Polaga na przekazywaniu za pośrednictwem słuchawek opisu bohaterów czy treści filmowych scen. Pierwszym filmem pokazywanym w kinie "Echo" w nowym systemie będzie „Zimna wojna”. To ukłon w stronę potrzeb publiczności, a przede wszystkim otwarcie się na nowych widzów.

 

[ZOBACZ TEŻ] Kto jeszcze pamięta telewizyjny cykl "W Starym Kinie"? Tym razem na żywo w Jarocinie

 

Pierwszy pokaz z audiodeskrypcją odbędzie się w sobotę 23 lutego, czyli dzień przed uroczystością wręczenia Oskarów. Film Pawła Pawlikowskiego to historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć na tle wydarzeń zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Dzieło jest nominowane w trzech kategoriach za reżyserię, zdjęcia oraz najlepszych filmów nieanglojęzycznych. Początek seansu o godz. 16.00. 

 

Olivia Wieczorek zaśpiewała w pięknym teledysku i to w duecie z Magdą Beredą [ZOBACZ WIDEO]

 

 

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali