› Aktualności
10:31 / 13.01.2018

Kładka nad dawną obwodnicą Jarocina pod znakiem zapytania

Kładka nad dawną obwodnicą Jarocina pod znakiem zapytania

fot. UM Jarocin

Jarocin. Obwodnica Jarocina. Droga krajowa nr 11. ulica Poznańska w Jarocinie.

R E K L A M A

Kładka nad dawną obwodnicą Jarocina była jednym ze sztandarowych pomysłów ugrupowania Ziemia Jarocińska i jej lidera Adama Pawlickiego w kampanii wyborczej trzy lata temu.

 

Miała przebiegać nad byłą „jedenastką”, (ul. Poznańska - przyp. red.) - z parkingu na tyłach kościoła św. Marcina w pobliże Skarbczyka - tak aby piesi mieli swobodne przejście między jedną a drugą częścią miasta.

Jaj powstanie stanęło jednak pod dużym znakiem zapytania, ponieważ z dwóch milionów złotych, które miały być przeznaczone na wykonanie kładki zostało w tegorocznym budżecie gminy Jarocin tylko 500 tys. zł.

- Budujemy łącznik ulicy Wrocławskiej z węzłem Jarocin nowej obwodnicy [o zawirowaniach związanych z budową łącznika przeczytasz TUTAJ], który odciąży najbardziej zatłoczone ulice w mieście, czyli św. Ducha i Niepodległości. Będziemy obserwować, jak ten nowy łącznik wpłynie również na komunikację na dawnej obwodnicy. Być może nie będzie ona tak duża, żeby wydawać dwa miliony złotych na kładkę, która by służyła bezpiecznemu przejściu przez tę drogę. Dlatego podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu budowy [więcej przeczytasz TUTAJ] - uzasadnia zmianę burmistrz Adam Pawlicki.

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A