› Aktualności
15:57 / 10.09.2019

"Kobranocka" i orkiestra wojskowa na 100-lecie "ogólniaka". ZOBACZ program

fot. Materiały organizatora

W roku 2019 mija 100 lat istnienia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie. Z okazji jubileuszu odbędą się także bezpłatne koncerty na rynku w Jarocinie.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Obchody rozpoczną się 11 września otwarciem wystawy jubileuszowej i koncertem Orkiestry Kameralnej Moderato z Bydgoszczy - w auli liceum.

 

12 września, z okazji 100–lecia najstarszego liceum w mieście na rynku wystąpi zespół "Kobranocka", który doskonale wpisuje się w rockową historię Jarocina. Czwartkowy koncert będzie główną atrakcją drugiego dnia obchodów, ale nie jedyną. Jako support wystąpią zespoły złożone z uczniów I LO im. T. Kościuszki w Jarocinie: New Estate, Grana Śmietana, Senders. Początek o godz. 18.00. Koncert "Kobranocki" ma się rozpocząć godzinę później.

 

Trzeci dzień obchodów - 13 września - uświetni występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na jarocińskim rynku. Początek o godz. 17.00. Dwie godziny wcześniej w budynku liceum odbędzie się okolicznościowy apel z okazji jubileuszu szkoły.

 

Uroczystości jubileuszowe zwieńczy Wielki Zjazd Absolwentów. W sobotę.14 września, od godziny 8.00, w budynku szkoły będzie można odbierać materiały zjazdowe. O godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza święta w kościele Chrystusa Króla, po której absolwenci przemaszerują ulicami miasta do budynku szkoły. Uroczystość jubileuszowa rozpocznie się o godz. 12.00 w sali gimnastycznej LO. Dla osób, które zapisały się na zjazd będzie też obiad przygotowany na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie (godz.14.00). Osobne spotkanie będą mieli byli członkowie licealnego chóru. Zbiorą się o godz. 16.30 w szkolnej auli. Wieczorem uczestnicy zjazdu wezmą udział w balu absolwenta (godz. 19.30)

 

Więcej informacji na temat zjazdu znajdziecie tutaj

 

DODATEK specjalny na 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej 

 

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%