› Aktualności
15:03 / 13.06.2018

Kobranocka na Wieży Rocka w Żerkowie

Kobranocka na Wieży Rocka w Żerkowie

Festiwal Wieża Rocka i Szkoła Rocka już w najbliższy weekend w Żerkowie.

 

Po raz kolejny w Żerkowie zorganizowany zostanie festiwal Wieża Rocka. Pierwsza edycja miała miejsce w listopadzie 2015 roku. - W założeniu organizatorów festiwal miał dawać szansę zaprezentowania się mniej znanym zespołom oraz młodym artystom wykonującym szeroko rozumianą muzykę rockową, nie zamykając się na różne formy ekspresji - mówi Jacek Maciejewski, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Żerkowie.

R E K L A M A

W sobotę, 16 czerwca na scenie żerkowskiego amfiteatru wystąpią zespoły wykonujące rocka, punk rocka, rock’n’rolla i ska. Zagrają: Cygański Wiatr, Cela nr 3, Sexbomba, Koniec Świata oraz toruńska legenda rocka Kobranocka. Impreza rozpocznie się o godz. 16.30. W niedzielę, od godz. 13.00 odbędą się przeglądy młodych talentów z projektu zatytułowanego Szkoła Rocka. Szkoła Rocka to cykl warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży zorganizowanych przy Wieży Rocka przez Fundację Alter-Ego. Tegoroczna edycja Szkoły Rocka skupia już blisko 50 uczestników z gmin: Żerków, Jarocin i Jaraczewo. Na zakończenie przeglądów wystąpi gość specjalny zespół 4SZMERY prezentujący dorobek muzyczny legendarnej grupy AC/DC.

Głównym organizatorem Wieży Rocka jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków, a pomysłodawcami festiwalu są: dyrektor biblioteki Jacek Maciejewski, Bartłomiej Nowicki oraz Marcin Dzierla. Niemal od samego początku przy organizacji festiwal mógł liczyć na duże wsparcie Grzegorza Sneli, a od ubiegłego roku także organizatorów Szkoły Rocka - Marzeny i Rafała Piotrowskich. Współorganizatorem Festiwalu Wieża Rocka 2018 jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz LGD Z Nami Warto. Tegoroczna edycja Szkoły Rocka dofinansowana została ze środków powiatu jarocińskiego w ramach zadania pożytku publicznego. Sponsorami „Szkoły Rocka Żerków 2018” są: Browar Gzub z Annopola, Deweloper LOKUM oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy z Wrześni. Patronat medialny nad imprezą objęła "Gazeta Jarocińska".

Szerzej na ten temat w "Gazecie Jarocińskiej".

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A