› Aktualności
08:40 / 30.12.2018

Kolędowanie w "Fatimce" z pomocą dla Mai. To już dzisiaj. Przyłącz się do akcji

Kolędowanie w

Dzisiaj (niedziela 30 grudnia) odbędzie się koncert kolęd dla Mai Kieliby, która choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Półroczna dziewczynka wraz z rodzicami przebywa w Mediolanie, gdzie przechodzi eksperymentalną terapię.
 

 

R E K L A M A

 

Choroby dziewczynki (na dzień dzisiejszy) nie da się wyleczyć, ale nowoczesna metoda leczenia może znacznie spowolnić rozwój SMA 1. Sama terapia jest darmowa, ale koszty rehabilitacji oraz pobytu i utrzymania we Włoszech są jednak ogromne i przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Do tej pory na fanpage'u "Wygrać życie - Wojowniczka Maja vs SMA1" prowadzone były licytacje. Przy okazji rozliczenia z urzędem skarbowym można też podarować dziewczynce 1% podatku.

Ale już w niedzielę 30 grudnia w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie odbędzie się „Kolędowanie dla Majeczki”. Dzień wcześniej, w sobotę 29 grudnia organizowany został również charytatywny turniej piłki halowej.

 

[ZOBACZ TEŻ] TO JUŻ DZISIAJ! PRZEDSTAWIENIE, KIERMASZ I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

 

Podczas trwającego ok. 1,5 godziny koncertu w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie wystąpią m.in. artyści ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie, dzieci ze Szkolnego Wolontariatu Marzeń z Ruska oraz Chór Kameralny „Cantum Concinnum” z Jarocina. Podczas koncertu będą zbierane pieniążki do puszek na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Początek koncertu o godz. 14.00.

 

SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W JAROCINIE ZBIERA FANTY NA LICYTACJĘ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 13 STYCZNIA PODCZAS 27. FINAŁU WOŚP [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

 

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A