Kolejna wygrana Jaroty. Piekarski bohaterem w Starogardzie Gdańskim

Kolejna wygrana Jaroty. Piekarski bohaterem w Starogardzie Gdańskim - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin kontynuuje dobrą passę w III lidze. Podopieczni Piotra Garbarka w niedzielę w meczu 4. kolejki pokonali na wyjeździe KP Starogard Gdański 1:0.

Początek niedzielnego meczu w Starogardzie Gdańskim należał do Jarociniaków, którzy częściej przebywali na połowie rywala, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. W 17. minucie w niezłej pozycji znalazł się Igor Skowron, ale sędzia odgwizdał spalonego Mikołaja Łopatki. W kolejnych minutach na bramkę gospodarzy uderzali strzelcy goli w meczu z KKS Kalisz – Mateusz Dunaj i Szymon Piekarski, ale rezultat pozostawał bezbramkowy. W 25. minucie bardzo dobrą sytuację miał Szymon Gałczyński, który jednak uderzył piłkę głową nad poprzeczką. Tuż przed upływem pół godziny gry kapitalnym uderzeniem popisał się Szymon Piekarski, który otworzył wynik meczu. Tym samym Jarocie udało się udokumentować boiskową przewagę. W końcowym kwadransie gra się uspokoiła, choć nadal to JKS był stroną przeważającą.

W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Na bramkę Sebastiana Kmiecika uderzali Kamil Żylski i Konrad Rudnicki, ale bez efektu bramkowego. W 60. minucie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Dawid Idzikowski, ale w bramce gospodarzy świetnie spisał się Patryk Kotłowski. Pomocnik Jaroty chwilę później przydał się również przed własną bramką, gdy jego poświęcenie prawdopodobnie uchroniło Jarotę przed utratą bramki. Na kwadrans przed końcem spotkania dobrze spisał się Kmiecik, który obronił uderzenie Filipa Sosnowskiego. Chwilę później bramkarz Jaroty ponownie stanął na wysokości zadania, zapobiegając utracie gola. Mimo naporu gospodarzy, Jarocie udało się dowieźć skromne prowadzenie do końca spotkania.

Po czterech meczach Jarota ma na swoim koncie 7 punktów. Kolejna szansa na poprawienie tego dorobku w sobotę, 24 sierpnia. Podopieczni Piotra Garbarka podejmą wówczas Gwardię Koszalin. Początek meczu o 18.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Igor Skowron, Marcin Maćkowiak, Szymon Komendziński – Dawid Idzikowski (69’ Patryk Kieliba), Szymon Piekarski (87’ Dawid Krzyżaniak) – Mateusz Dunaj, Szymon Gałczyński (76’ Miłosz Kowalski), Adam Męcfel (83’ Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka