› Aktualności
06:28 / 04.11.2018

Koncert operetkowy, występ Marka Piekarczyka. Co przygotowano na setną rocznicę odzyskania niepodległości?

Koncert operetkowy, występ Marka Piekarczyka. Co przygotowano na setną rocznicę odzyskania niepodległości?

fot. Sebastian Matyszczak

Jaraczewo. Władze samorządowe. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Samorządy przygotowują się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

R E K L A M A

 

- Zbliża się bardzo ważna rocznica dla naszego kraju - setna rocznica odzyskania niepodległości. To jest moje marzenie, aby na stulecie odzyskania niepodległości z każdej miejscowości przed pomnikiem była delegacja. Taka uroczystość jest raz na 100 lat i apeluję do sołtysów oraz organizacji społecznych działających na terenie gminy Jaraczewo, aby zaangażowali się w obchody - mówił na ostatniej Roman Skrzypczak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jaraczewo.

 

Co w gminie Jaraczewo przygotowano na obchody?

 

9 listopada, godz. 10.00 - Jaraczewski Bieg Niepodległościowy (start - początek drogi serwisowej do Borku, meta - ul. Topolowa, przy pomniku)

godz. 19.00 (sala wiejska w Górze) - X Spotkania „Dorosłe Dzieci mają... GŁOS” (karta wstępu w cenie 30 zł do nabycia w GOK-u)

10 listopada, godz. 17.00 (sala widowiskowa GOK) - Niepodległościowy Koncert Operetkowy (bezpłatne wejściówki do odbioru w GOK-u)

11 listopada, godz. 14.00 (strzelnica KKS Snajper w Jaraczewie) - Niepodległościowy Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo

14.00 (kościół św. Marii Magdaleny w Jaraczewie) - msza św. w intencji Ojczyzny, godz. 15.00 - przemarsz ulicami Jaraczewa z Orkiestrą Dętą Miasta Leszna, godz. 15.15 - uroczysty capstrzyk z Apelem Poległych przy pomniku

12 listopada, godz. 18.00 (sala GOK w Jaraczewie) - koncert „Marek Piekarczyk - akustycznie” (bezpłatne wejściówki do odbioru w GOK-u, dla mieszkańców gminy do 5 listopada, później - dla wszystkich chętnych)

27 listopada, godz. 15.00 (sala GOK w Jaraczewie) - VI Przegląd Piosenki Patriotycznej „Bogurodzica”

 

W ubiegłym roku w Jaraczewie  również odbył się koncert Marka Piekarczyka [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A