› Aktualności
11:29 / 28.09.2018

Koncerty, drezyny na pierwszy jesienny weekend. Zobacz, co będzie się działo

Koncerty, drezyny na pierwszy jesienny weekend. Zobacz, co będzie się działo

fot. Stowarzyszenie Szerokim Torem/Zygmunt Malina

Jarocin. Kotlin. Żerków. Brzostów. Góra. Koncerty. IRA. Poznański Chór Chłopięcy. Drezyny. Wyprawa rowerowa. Inauguracja roku akademickiego. Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wybory. Kino Dzieci. Kryminał. Katarzyna Bonda. Teatr Polska. Gardenia. Nordic walking. Festiwal akordeonowy.

 

R E K L A M A

 

Koncert IRA, 29 września, godz.20.30 (Rynek)

Koncert zespołu IRA, który stanowi część obchodów 15-lecia działalności ZGO, odbędzie w sobotę 29 września na jarocińskim rynku. Najpierw od godz. 19.00 zagra Karen's Diet, półfinalista Jarocińskich Rytmów Młodych 2017, a o godz. 20.30 pojawi się gwiazda wieczoru - Artur Gadowski z zespołem. Wstęp jest bezpłatny.

 

Rowerem śladami Latających Kompanii - rajd w okolicach Rawicza, 29 września, godz. 8.00

Trzecia, ostatnia z wypraw do miejscowości, w których Jarocińska Latająca Kompania brała udział w bitwach Powstania Wielkopolskiego, odbędzie się w sobotę 29 września. Start o 8.00. Tym razem trasa będzie wiodła w okolicach Rawicza: Miejska Górka - Sarnowa - Sarnówka (ok. 82 km). Ze wszystkich miejscowości zostanie przywieziona ziemię z pól bitew, która następnie zostanie złożona w urnie w parku Gorzeńskiego w Jarocinie. Z wszystkich wyjazdów powstanie film. Na uczestników czeka pamiątkowy medal oraz koszulka. Chęć udziału należy zgłaszać na profilu facebookowym lub na adres rowelovejarocin@gmail.com. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc - ze względów organizacyjnych - ograniczona.

 

Inauguracja JUTW - 29 września, godz. 10.00 (JOK)

Wybory JUTW - 3 października, godz. 16.00 (JOK)

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Jarocińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w sobotę 29 września rozpocznie się o godz. 10.00 w JOK-u. W tym samym miejscu w środę 3 października odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze (godz. 16.00). JUTW prowadzi nabór nowych słuchaczy do wszystkich sekcji. Biuro czynne jest w każdy wtorek od godz. 15.30 (JOK, sala 31). Informacje dotyczące działalności i planów uniwersytetu można znaleźć pod adresem www.jutw-jarocin.cba.pl.

 

Piknik dla emerytów na działkach przy ul. Poznańskiej, 29 września, godz. 16.00

Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie zaprasza na piknik, który odbędzie się w sobotę 29 września w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym przy ul. Poznańskiej w Jarocinie. Początek o godz. 16.00. Koszt udziału wynosi 20 zł. Zgłoszenia i zapisy pod nr. tel. 661/362-436 lub 518/939-325.

 

Drezyny dla Nikodema - 30 września, godz. 11.00-17.00 (stacja Brzostów, trasa Brzostów-Góra-Brzostów)

Stowarzyszenie „Szerokim Torem” zaprasza w ostatnią niedzielę września na dawną stację Brzostów Wlkp. Do dyspozycji będą 3 drezyny mogące pomieścić po 5 osób oraz 2-osobowa drezyna na kołach rowerowych. Start zawsze o pełnej godzinie od 11.00 do 17.00. Trasa będzie wiodła z Brzostowa do Góry i z powrotem. Na stacji na uczestników czekać będzie domowe ciasto, kawa zbożowa i ognisko oraz inne atrakcje dla małych i dużych. Całkowity dochód z biletów, które kosztują 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy), zostanie przeznaczony dla Nikodema, który jest synem założyciela stowarzyszenia i koordynatora wszystkich prac oraz akcji na linii 360.

 

Mistrzostwa Polski w kopa, 30 września, godz. 12.00 (Jutrosin)

W najbliższą niedzielę 30 września o godz. 12.00 w Jutrosinie odbędą się Mistrzostwa Polski w kopa sportowego. Impreza zostanie zorganizowana w sali sportowej szkoły podstawowej. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody i upominki. Chętni mogą zapisywać się pod numerem telefonu 781/693-424.

 

Koncert w ruinach kościoła Św. Ducha, 30 września, godz. 17.00

Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie zaprasza na uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego bohaterem będzie światowej sławy Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego. W programie usłyszymy przekrój polskich pieśni patriotycznych i niepodległościowych. Bardzo ważnym punktem programu będzie prawykonanie pieśni specjalnie na tę okazję napisanej przez Jacka Sykulskiego do wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Koncert odbędzie się w niedzielę 30 września o godz. 17.00 w ruinach kościoła św. Ducha. Wstęp wolny. Organizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie im. A. Kowalskiego w ramach XV edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej pod patronatem burmistrza Jarocina i starosty jarocińskiego.

 

Cross z nordic walkingiem w Żerkowie, 30 września, godz. 12.00

Wymagająca trasa po przepięknych terenach leśnych Żerkowa, bezpłatne konsultacje dietetyczne i badanie składu ciała, profesjonalna rozgrzewka z wielokrotnym mistrzem Polski w biegach długodystansowych Tomaszem Szymkowiakiem - to wszystko odbędzie się w czasie I Crossu Żerkowskiego. W niedzielę 30 września na uczestników będą czekać bogate pakiety startowe i nagrody. Liczba miejsc ograniczona. Początek o godz. 12.00. Impreza zostanie zrealizowana dzięki grantowi, jakie Stowarzyszenie Fair Play Żerków otrzymało w ramach projektu LGD z Nami Warto.

 

A W PRZYSZŁYM TYGODNIU:

„W Starym Kinie” o przedwojennym Jarocinie, 1 października, godz. 18.00 (kino "Echo")

Gdzie przed wojną można było kupić buty Baty? Gdzie była najlepsza czekolada? A kto nie obsługiwał żydowskich klientów? O tym wszystkim i nie tylko opowie pasjonat historii, handlowiec i poszukiwacz ciekawostek - Mariusz „Marian” Kaźmierczak. W poniedziałek 1 października w Kawiarni Filmowej w ramach projektu „W Starym Kinie” można będzie odbyć wirtualny spacer po przedwojennym Jarocinie. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Wernisaż poplenerowy w pałacu w Tarcach, 2 października, godz. 18.00

Na przełomie września i października w gminie Jarocin gościć będzie grupa artystów plastyków z Europy Wschodniej, uczestniczących w I Międzynarodowym Plenerze Artystycznym pod hasłem „Wolność”. Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem, które organizuje Muzeum Regionalne w Jarocinie, objął Włodzimierz Bludnik - artysta z Mieszkowa. Grupa będzie pracowała na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Tarcach. Jedna z prac powstanie na wiadukcie przy ulicy Poznańskiej w Jarocinie. Tam, gdzie wcześniej znajdowały się obraźliwe, uderzające w godność imigrantów, ksenofobiczne hasła zamalowane w czasie zeszłotygodniowego happeningu z udziałem gimnazjalistów. We wtorek, 2 października o godzinie 18.00 w pałacu w Tarcach rozpocznie się poplenerowy wernisaż prac.

 

Spotkanie z Katarzyną Bondą, 4 października, godz. 18.00 (JOK)

Katarzyna Bonda - królowa polskich kryminałów - spotka się z czytelnikami w Jarocinie w czwartek 4 października. Spotkanie w JOK-u rozpocznie się o godz. 18.00. Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce jest z wykształcenia dziennikarką i scenarzystką. Ma 41 lat. Pochodzi z Białegostoku, ale obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści mają status bestsellerów. Bezpłatne wejściówki dostępne w JOK-u, bibliotece "Pod Ratuszem" oraz bibliotece głównej w pałacu Radolińskich w Jarocinie.

 

"Kobiety i historia sztuki" - spotkanie drugie, 4 października, godz. 17.00 (Kawiarnia Filmowa)

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na drugi wykład z cyklu „Kobiety i historia sztuki", poświęcony malarkom i rzeźbiarkom XVII i XVIII wieku. Spotkanie odbędzie się 4 października. Początek o godz. 17.00 w Kawiarni Filmowa (kino „Echo”). Artystki tworzące w tym okresie często pozostawały w cieniu mężczyzn, jak na przykład Judith Leyster. Innym artystkom udało się wyjść po za ramy, w których zwykle pozostawały kobiety i stworzyć swój własny styl, dorównując, a nawet przewyższając poziom twórczości swoich męskich kolegów. Na szczególną uwagę zasługuje szwajcarska artystka, Angelika Kauffmann, jedna z najwybitniejszych malarek XVIII wieku. Jej płótna eksponowane były obok obrazów dawnych mistrzów takich jak; Tycjan, Rubens czy Rembrandt. Artystka doczekała się uznania za życia dla swojej twórczości, malując na zamówienie dla cesarzy i królów, w tym dla Stanisława Augusta.

 

Teatr Polska - "Gardenia", 5 października, godz. 19.00 (JOK)

Spektakl „Gardenia” w wykonaniu Stowarzyszenia „Kółko i Krzyżyk” zostanie wystawiony w piątek 5 października w JOK-u (Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1, Jarocin). Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kinie „Echo”, Kawiarni Filmowej, bibliotece „Pod Ratuszem” i JOK-u. Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze - alkoholowy nałóg. Spektakl, który można będzie obejrzeć w ramach 10. edycji projektu „Teatr Polska”, opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki. Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawia pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki-Polki.

 

XXIII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018, 7-20 października

 

Jakub Mietła - jeden z najlepszych akordeonistów w Polsce, specjalizujący się w muzyce rozrywkowej, Cezary Paciorek w jazzowym duecie i mistrz stylu musette - Wiesław Prządka wystąpią podczas XXIII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018. To nazwiska znane już dobrze stałym bywalcom imprezy. Nową inicjatywą organizatorów są koncerty promocyjne adresowane do najmłodszych odbiorców - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na część koncertów tegorocznej edycji XXIII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018 obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru od środy 26 września w Domu Kultury w Kotlinie i siedzibie "Gazety Jarocińskiej" (Jarocin, ul. Kasprzaka 1a).

 

7 października (niedziela), godz. 18.00 (kościół św. Kazimierza) - koncert inauguracyjny „Muzyka filmowa z akordeonem w tle” w wykonaniu „The Traveling Duo” Jakub Mietła - akordeon, Michał Półtorak - skrzypce

12 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert „Dr Balkan” w wykonaniu zespołu „Klezmafour” (bezpłatne wejściówki)

13 października (sobota), godz. 19.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - Wieczorny Koncert Jazzowy w wykonaniu duetu „Duology” w składzie Cezary Paciorek i Piotr Lemańczyk (bezpłatne wejściówki)

19 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert akordeonisty Wiesława Prządki i „New Musette Quartet” - (bezpłatne wejściówki)

20 października (sobota), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert Zespołu Akordeonowego „Kotlin”, festiwalowa projekcja filmu „Tango” reż. Carlos Saura (bezpłatne wejściówki)

„KLER”

reż. Wojciech Smarzowski

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Drugi z księży - Trybus jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który - pomimo swojej żarliwej wiary - z dnia na dzień traci zaufanie parafian.

28-29 września, godz. 15.00, 18.00, 20.30

30 września, godz. 14.00, 18.00, 20.30

1-3 października, godz. 18.00, 20.30

4 października, godz. 17.00

5-10 października, godz. 18.00, 20.30

 

„KSIĘŻNICZKA I SMOK”

reż. Marina Nefedova

W przeddzień swoich siódmych urodzin księżniczka Basia sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. W magiczny sposób dziewczynka przenosi się do baśniowej krainy. Zachwycona urodą nowego miejsca, postanawia zostać choć na chwilę. Wędrując po nieznanej okolicy spotyka sympatycznego Smokusia o przemiłym charakterze.

30 września , godz. 16.30

1-3 października, godz. 16.00

4 października, godz. 15.30

 

DWA WEEKENDY Z FESTIWALEM „KINO DZIECI” - cz. II (sala kameralna):

„GORDON I PADDY”

reż. Linda Hambäck

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji - ropucha Gordona i jego zastępcy - myszki Paddy. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

28 września, godz. 16.00

 

„ŁOWCY CZAROWNIC”

reż. Raško Miljković

Nieśmiały Jovan w swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać. W prawdziwym życiu ma częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji. Prawdziwa przygoda zacznie się jednak, gdy do jego klasy dołącza buntownicza Milica, której ojciec związał się z wiedźmą. Para nastolatków zrobi wszystko, by zdjąć z rodzica dziewczynki zły urok.

28 września, godz. 17.30

 

„KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW”

reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt

10-letni Morten chce podróżować, przeżywać przygody i odkrywać nieznane lądy. Pewnego dnia do portowego miasta przybywa zwariowany magik i obsypuje go tajemniczym proszkiem. Bohater zmniejsza się i przenosi na pokład statku-zabawki.

29 września, godz. 14.30

 

„SUPA MODO”

Reżyseria: Likarion Wainaina

Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty albo zatrzymywać czas. Korzystanie z nadprzyrodzonych zdolności jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Jo musi się jednak oszczędzać, bo jest poważnie chora.

29 września, godz. 16.00

 

R E K L A M A
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M A