Krew na początek, efektowny nokaut na koniec – za nami V Gala Charytatywna (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W Wielką Sobotę, 20 kwietnia w hali Jarocin Sport odbyła się V Gala Charytatywna. Kibice zobaczyli sześć pojedynków MMA i trzy w formule K1.

Gala rozpoczęła się bardzo krwawo. Sebastian Brugger pokonał Miłosza Malinę przez decyzję lekarską. Atak kolanem spowodował mocne rozcięcie łuku brwiowego Maliny, który nie mógł kontynuować walki, ponieważ nie udało się zatamować krwawienia. W drugiej walce sobotniego wieczoru decydujący głos mieli sędziowie, którzy przyznali zwycięstwo Adamowi Wojciechowskiemu stosunkiem 2:1. Również trzeci pojedynek nie odbył się na pełnym dystansie czasowym. Zakończył się on wygraną Tomasza Przybyła po przerwaniu walki przez sędziego.

Kolejna walka odbyła się w formule K1 i po raz drugi o zwycięstwie zadecydowali sędziowie punktowi. Ich zdaniem lepszy okazał się Hubert Guźniczak. Powrót do formuły MMA nie okazał się szczęśliwy dla Bartosza Sobczaka, który musiał poddać walkę z Hubertem Szkalskim przez kontuzję ręki. O rezultacie kolejnej walki ponownie zadecydowali sędziowie, którzy jednogłośnie przyznali zwycięstwo Szymonowi Kołodziejowi.

Niezwykle wyrównana była walka w formule K1 pomiędzy Jakubem Cincio a Patrykiem Bąkiem. Sędziowie nie byli w stanie zdecydować o zwycięstwie w przewidzianych przez organizatorów trzech rundach. Stało się to dopiero po dogrywce. Ostatecznie zwycięzcą został Bąk. Tak długo na wyłonienie lepszego zawodnika nie trzeba było czekać w pojedynku Pawła Wachsmana z Marcinem Grzelką. Górą był Wachsman po przerwaniu walki przez sędziego.

W walce wieczoru o Puchar Wesołych Ogrodników zmierzyli się Jakub Wieczorek i Sebastian Rajewski. Od pierwszych sekund zarysowywała się przewaga Rajewskiego i z każdą minutą była ona coraz wyraźniejsza. Efektem był nokaut w drugiej rundzie. Rajewski wyprowadził atak nogą na głowę Wieczorka, który nie był w stanie kontynuować walki. Sędzia w oktagonie natychmiast ją przerwał i przywołał służby medyczne. Ostatecznie Wieczorek na noszach musiał opuścić klatkę przy ogromnym aplauzie kibiców.

Gala była częścią akcji Wesołych Ogrodników. Cały dochód przekazany zostanie Fundacji Ogród Marzeń.

Wyniki gali:
Sebastian Brugger vs. Miłosz Malina (MMA, 82 kg): wygrana Bruggera przez decyzję lekarską
Gabriel Brzęcki vs. Adam Wojciechowski (MMA, 74 kg): wygrana Wojciechowskiego decyzją sędziów
Tomasz Przybył vs. Przemysław Klups (MMA, 63kg): wygrana Przybyła po przerwaniu walki przez sędziego
Dawid Kowal vs. Hubert Guźniczak (K1, 77 kg): wygrana Guźniczaka decyzją sędziów
Bartosz Sobczak vs. Hubert Szkalski (MMA, 77 kg): wygrana Szkalskiego przez kontuzję rywala
Adam Kądziela vs. Szymon Kołodziej (MMA, 84 kg): wygrana Kołodzieja jednogłośną decyzją sędziów
Jakub Cincio vs. Patryk Bąk (K1, 77 kg): wygrana Bąka po dogrywce decyzją sędziów
Paweł Wachsman vs. Marcin Grzelka (K1, Open): wygrana Wachsmana po przerwaniu walki przez sędziego
Jakub Wieczorek vs. Sebastian Rajewski (MMA, 70 kg): wygrana Rajewskiego przez nokaut