Krzyżaniak daje remis w końcówce. Jarota z punktem w Środzie (ZDJĘCIA)

Krzyżaniak daje remis w końcówce. Jarota z punktem w Środzie (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 14. kolejki III ligi grupy II zremisowała na wyjeździe z Polonią Środa Wlkp. 1:1. Tym samym JKS utrzymał 14. pozycję w tabeli.

W Środzie Wlkp. początek należał do Polonii, która strzelała jednak niecelnie. Dopiero trzecia próba Łukasza Żeglenia trafiła w światło bramki, ale pewnie piłkę złapał Sebastian Kmiecik. Chwilę później ponownie interweniował bramkarz JKS-u po kontrze wyprowadzonej przez gospodarzy. Jarota poważniej zagroziła rywalom w 22. minucie i miała bardzo dobra sytuację do wyjścia na prowadzenie. Kontrę z własnej połowy wyprowadził Kacper Szymankiewicz. Podał do wychodzącego sam na sam Beniamina Wrembla, ale ten w dobrej sytuacji uderzył ponad bramką. W dalszej fazie pierwszej połowy działo się niewiele. Gra toczyła się w środku boiska bez klarownych sytuacji strzeleckich.

Więcej emocji przyniosła druga osłona meczu. W 50. minucie piłka wylądowała w bramce Kmiecika, ale sędzia dopatrzył się faulu. Cztery minuty później Jarotę uratowała poprzeczka po strzale Michała Górzyńskiego. Kilkanaście sekund później piłka znalazła się ponownie w bramce Jaroty, tym razem prawidłowo. Po dośrodkowaniu z prawej strony i zgraniu piłki na środek pola karnego, gola zdobył Jakub Wilk. Chwilę później groźnie strzelał Szymon Zgarda, ale ponownie skutecznie interweniował Kmiecik. W 76. minucie z rzutu wolnego uderzył Szymankiewicz, ale z tą próbą poradził sobie bramkarz Polonii. W 89. minucie piłka ponownie otarła się o poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kmiecika po uderzeniu Oskara Kozłowskiego. W doliczonym czasie na bramkę gospodarzy strzelał Mikołaj Łopatka, ale również on uczynił to nieskutecznie. Wreszcie w ostatniej akcji meczu po zgraniu piłki głową przez Łopatkę, prostym podbiciem bramkę na 1:1 zdobył Dawid Krzyżaniak. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

W sobotę, 2 listopada Jarota podejmie w Jarocinie Pogoń II Szczecin. Początek meczu o 14.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Igor Skowron, Szymon Komendziński – Kacper Szymankiewicz, Jędrzej Ludwiczak – Mateusz Dunaj, Szymon Gałczyński (62’ Dawid Krzyżaniak), Beniamin Wrembel (77’ Patryk Kieliba) – Miłosz Kowalski (62’ Mikołaj Łopatka)