› Aktualności
07:29 / 04.03.2019

Kto jeszcze pamięta telewizyjny cykl "W Starym Kinie"? Dzisiaj na żywo w Jarocinie

Kto jeszcze pamięta telewizyjny cykl

fot. Materiały organizatora

Kto jeszcze pamięta telewizyjny cykl "W Starym Kinie" emitowany w każdą niedzielę? Kto pamięta charakterystyczny głos i ciemne okulary Stanisława Janickiego, który przed każdym filmem wprowadzał w historię kinematografii? Tym razem będzie można posłuchać go na żywo w kinie "Echo" w Jarocinie. 

 

 

 

Z wrodzoną charyzmą i gawędziarskim zacięciem opowie nie tylko o dwudziestce najznamienitszych aktorów przedwojennego kina, ale zaprezentuje także uznane marki i produkty, które przetrwały próbę czasu i których używamy do dziś. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 4 marca w sali kameralnej kina "Echo" w Jarocinie. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

[ZOBACZ TEŻ] DWIE RETRANSMISJE "ŚPIĄCEJ KRÓLEWNY" W WYKONANIU TEATRU BOLSZOJ

 

Stanisław Janicki urodził się w 1933 roku w Czechowicach - Dziedzicach. W czasie spotkania na pewno będzie okazja, aby porozmiawiać również o jego autobiografii, która z pewnością jest bardzo ciekawa, ponieważ gość jest pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą i historykiem kina, absolwent dziennikarstwa, doktorem nauk humanistycznych. Pracował jako redaktor miesięczników „Film” i „Kino”. Był autorem cyklu „W starym kinie”, programu emitowanego w TVP przez 32 lata. Takim wynikiem nie może się pochwalić żadna inna telewizyjna produkcja. Owdowiał w 2011, a w sierpniu zeszłego roku wstąpił w nowy związek małżeński.

 

KOLEJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ I ARTYSTKAMI [CZYTAJ TUTAJ]

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali