› Aktualności
15:05 / 22.04.2018

Leczenie choroby alkoholowej: Nie musisz przestać pić!

Leczenie choroby alkoholowej: Nie musisz przestać pić!

fot. fotolia

Jeśli się chcesz leczyć z choroby alkoholowej, nie musisz przestać pić! Czy to możliwe? Wszystkie dowiesz się na konferencji, która już w poniedziałek odbędzie się w Jarocinie.

 

R E K L A M A

 

 

23 kwietnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarta konferencja pt.: "Nowe wyzwania dla terapii uzależnień. Ograniczanie picia - mit czy rzeczywistość".

- Na podstawie badań i wieloletnich doświadczeń wiadomo już, że dla dużej części osób uzależnionych możliwe jest ograniczanie picia, a nie tylko abstynencja - mówi Mirosław Konieczny, dyrektor Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie.

 

Celem konferencji jest pokazanie możliwości uruchomienia terapii ograniczania picia w Ośrodku Terapii Uzależnień w Jarocinie. - Chcemy w ten sposób oswoić lokalną społeczność Jarocina z nowym podejściem, które zostanie tu wprowadzone - dodaje dyrektor OTE. Adresatami treści przedstawianych podczas konferencji są osoby i instytucje mające jakikolwiek kontakt z uzależnieniem i współuzależnieniem. Te, które profesjonalnie pracują w tym obszarze, ale i te, które stykają się z problemem w rodzinie, pracy itp.

Konferencja odbędzie się 23 kwietnia w sali widowiskowej Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Początek - godz. 10.30.

Organizatorami konferencji są dwie instytucje: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Ośrodek Terapii Uzależnień w Jarocinie. Oba te podmioty na co dzień ściśle współpracują ze sobą w obszarze rozwiązywania problemów uzależnień, MGOPS - na terenie gminy, a OTU - także w powiecie i szerzej.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A