› Aktualności
12:24 / 10.02.2019

Lepsza woda za 5 milionów złotych? To się okaże

Lepsza woda za 5 milionów złotych? To się okaże

fot. UM Jarocin

Chcą zainwestować 5 milionów złotych. Mówią, że mieszkańcy bez przerwy będą mieli lepszą wodę. Ekipy już pracują. Wymieniają urządzenia i montują nowe. Jak te 5 milionów wpłynie na to, co leci z naszych kranów?

 

W Potarzycy trwają prace związane z modernizacją i rozbudową Stacji Uzdatniania Wody. Będzie to - po Jarocinie i Stefanowie - trzecia w pełni zautomatyzowana i nowoczesna stacja [o modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Stefanowie - przeczytasz TUTAJ]

 

W Potarzycy powstanie system uzdatniania wody na bazie trzech studni głębinowych. Przebudowie poddane zostaną także obiekty towarzyszące i rurociągi pomiędzy obiektami.

 

[jaką cenę może mieć utrzymanie zieleni w Jarocinie - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

Jednocześnie modernizacji poddany zostanie system uzdatniania wewnątrz budynku. Przedsięwzięcie obejmuje także wymianę na nowe urządzeń technologicznych z wyposażeniem obiektu w niezbędne zestawy pomp i instalację dezynfekującą.

 

Natomiast, aby zapewnić ciągłość dostaw wody, w razie braku prądu, obiekt zostanie wyposażony w agregat prądotwórczy. Zwieńczeniem zadania będzie wykonanie nowych dróg wewnętrznych i oświetlenie terenu stacji.

 

Inwestycja będzie kosztowała blisko 5 mln zł. Na zrealizowanie zadania wykonawca - jarocińska spółka Hydro Marko ma czas do końca marca. Kolejny miesiąc zarezerwowany został na rozruchy technologiczne stacji.

 

 

- Zależy nam na stałym zapewnieniu mieszkańcom bardzo dobrej jakości wody pitnej - zapewnia Remigiusz Nowojewski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali