› Aktualności
13:17 / 03.08.2019

Łowcy Przygód z Ogrodu Marzeń na obozie [ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]

Łowcy Przygód z Ogrodu Marzeń na obozie [ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]

Siódmy raz podopieczni Fundacji „Ogród Marzeń” spędzili aktywnie czas na obozie „Łowcy Przygód” w Żerkowie. Atrakcji było mnóstwo.

 

Tym razem „Łowcy Przygód” z Fundacji „Ogród Marzeń” byli Kowbojami i Indianami. Odwiedzili Westernland w Józefowie. To nie jedyna wycieczka na jakiej byli uczestnicy obozu.

 

Dużą atrakcją okazał się wyjazd do Poznania. Przede wszystkim dlatego, że obozowicze mogli gościć w TVP Poznań. Przez kilka chwil poczuli się jak prawdziwi dziennikarze i operatorzy.

„Łowcy” odwiedzili też ZOO i zwiedzili starówkę.

 

Wycieczki to nie jedyne atrakcje. Już pierwszego dnia obozowicze gościli w siedzibie OSP w Żerkowie i dzięki atrakcjom, które tam przygotowano, mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnego dnia do Żerkowa przyjechali trenerzy z jarocińskiej Akademii Reissa i zorganizowali wspaniałe igrzyska. "Łowcy Przygód" korzystali też z basenu i kręgielni.

 

Na zakończenie obozu był girll, pamiątkowe dyplomy i upominki. Większość uczestników stwierdziła, że już pakuje się na przyszłoroczny obóz.To już tradycja, że Fundacja organizuje „Obóz Łowców Przygód” w MCT w Żerkowie. Dlaczego właśnie tam?

 

- Ośrodek jest blisko Jarocina, a niektórzy nasi podopieczni pierwszy raz wyjeżdżają samodzielnie. Czują się bezpiecznie, gdy rodzice są w pobliżu i w każdej chwili mogą ich odwiedzić – mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes zarządu fundacji.

 

Nie wszyscy podopieczni wyjeżdżają na obóz sami. Młodsze dzieci są w Żerkowie z mamami. Dla nich to też chwila odpoczynku od codziennych trosk i zajęć.

 

- Staramy się jednak usamodzielniać podopiecznych. Niektórzy przyjeżdżali kilka lat temu z mamą, a dziś sami dobrze sobie radzą. Jest to też możliwe dzięki wspaniałej kadrze i niezawodnym wolontariuszom, którym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc – dodaj prezes fundacji.

 

Obóz „Łowcy Przygód” był finansowany m.in. ze środków zebranych podczas  „Akcji Wesołych Ogrodników” [czytaj tutaj].

 

Fundacja "Ogród Marzeń" dziękuje:

  • OSP Żerków  i trenerom z jarocińskiej Akadeii Reissa za zorganizowanie atrakcji
  • Kornelii Nowickiej za organizację wizyty w TVP Poznań
  • kadrze: Iwonie Nowickiej, Kindze Regulskiej oraz Aldonie Zaradnej - Kuchcińskiej oa także wolontariuszom: Maciejowi Musielakowi, Dominikowi Paterczykowi, Tomaszowi Hejdukowi, Zuzannie Regulskiej za wspaniałą opiekę i poświęcenie.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OBOZU ŁOWCY PRZYGÓD 2019 [KLIKNIJ TUTAJ]

 

ZOBACZ WIDEO Z OBOZU ŁOWCY PRZYGÓD 2019 

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%