14:46 / 08.08.2019

Ma biuro poselskie w Jarocinie. Reprezentował Kukiz'15. Teraz zrezygnował [SONDA]

Ma biuro poselskie w Jarocinie. Reprezentował Kukiz'15. Teraz zrezygnował [SONDA]

fot. A. Konieczna

Jerzy Kozłowski nie jest już posłem klubu Kukiz '15. Złożył rezygnację, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Kozłowski jest posłem z okręgu leszczyńsko-kaliskiego, do którego należy powiat jarociński. W Jarocinie jest jego biuro poselskie.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Na swoim profilu na facebooku napisał:

 

 

- Uprzejmie informuję, że dziś złożyłem rezygnację z funkcji prezesa 36 Oddziału Stowarzyszenia Kukiz ‘15 oraz z członkostwa w tym Stowarzyszeniu. Dziękuję wszystkim za współpracę.”

 

 

[produkują prąd ze śmieci - zobacz TUTAJ jak to robią]

 

 

Jaka jest przyczyna wystąpienia Kozłowskiego z Kukiz '15? Poseł kilkakrotnie zapowiadał, że zrezygnuje, jeśli Pawła Kukiz porozumie się w sprawie startu w wyborach z Polskim Stronnictwem Ludowym.

 

 

 

- Pierwszy dzień, kiedy Paweł Kukiz ogłosi oficjalnie w komunikacie dla mediów, że Kukiz '15 startuje z list PSL, to będzie mój ostatni dzień w tym ugrupowaniu - powiedział kilka dni temu Jerzy Kozłowski.

 

 

 

[burmistrz Jarocina za kierownicą nowego auta - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Moja decyzja (ewentualnego startu z list PSL - przyp. red.) jest od początku na nie i jej nie zmienię. Absolutnie nie dopuszczam, żeby moja osoba znalazła się na listach PSL. To są dla mnie pryncypia i nie zamierzam tego zmieniać - podkreślił.

 

 

W uzasadnieniu podał, że powodem są afery, w których brali udział ludowcy. Chodzi między innymi o umowę z Gazpromem na dostawę gazu na niekorzystnych dla Polski warunkach, co jako minister gospodarki podpisywał ówczesny lider PSL-u i wicepremier - Waldemar Pawlak.

 

 

[rezygnacja posła Kozłowskiego z klubu, z którego wszedł do sejmu, nie jest pierwszą w naszym okręgu wyborczym - zobacz, kto jeszcze podjął taką decyzję TUTAJ]  

 

 

Na pytanie czy Kozłowski wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych, odpowiada:

 

 

[o pracy posła Kozłowskiego w burze poselskim w Jarocinie i jego spotkaniach z mieszkańcami pisaliśmy TUTAJ]

 

 

- Nie stoję pod ścianą i nie muszę.

 

 

 

Jerzy Kozłowski w latach 80-tych należał do „Solidarności Walczącej”. Działał też w Ruchu Obywatelskim na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jest przedsiębiorcą. Dostał się do Sejmu z list Kukiz'15 w okręgu kaliskim zdobywając 10.500 głosów. Zasiada między innymi w komisjach zdrowia, ustawodawczej oraz kultury fizycznej, sportu i turystyki.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Rezygnacja posła

Czy uważasz, że Jerzy Kozłowski powinien startować w tegorocznych wyborach parlamentarnych?

ankieta dodana 08.08.2019, ilość wszystkich głosów: 83
Tak
24%
Nie
67%
Nie mam zdania
8%
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%