› Kultura i Rozrywka
12:30 / 27.04.2018

Majówka w rytmie disco, rocka i folku! Sprawdź koniecznie co będzie się działo!

Majówka w rytmie disco, rocka i folku! Sprawdź koniecznie co będzie się działo!

fot. Unsplash

Cotygodniowy Informator Kulturalny. Majówka. Weekend majowy 2018! Koncerty. Imprezy. Wydarzenia. Disco ponad wszystko. Festiwal Parzęczew. Disco polo. Jarociński Ośrodek Kultury. Spichlerz Polskiego Rocka. Klub Kontrapunkt. Kino Echo. Seanse filmowe. Premiery filmowe.

 

 

 

Tegoroczna majówka na terenie ziemii jarocińskiej, to będzie prawdziwie muzyczna uczta. Począwszy od disco, którego będzie aż nadto, poprzez folk, rock i piosenki hercarskie, na metalu skończywszy. 

Dzień otwartych koszar w Jarocinie - na terenie jednostki wojskowej, w piątek 27 kwietnia, od godz. 10.00
Wydarzenie z okazji 73 rocznicy utworzenia 16 batalionu remontu litnisk w Jarocinie rozpocznie Polowa Msza Święta, która odbędzie się na terenie koszar o godz. 10.00. Zaraz po niej około godz. 11.15 nastąpi uroczysty apel. Natomiast na godz. 12.30 zaplanowano festyn towarzyszący, na którym nie zabraknie rozmaitych atrakcji, wśród których znajdują się m.in. pokaz sprzętu wojskowego, pokaz działania mobilnego zespołu reanimowania EOD, pokaz sprzętu Żandarmerii Wojskowej oraz Policji, ścieżka saperska, pokaz elementów walki w bliskim kontakcie, żołnierska grochówka oraz niespodzianki.

Majówka - Disco ponad wszystko - w Parzęczewie, w dniach 27 - 28 i 30 kwietnia
Piątek - 27 kwietnia 

Wielkie otwarcie sezonu 2018 - zagrają DJ Snake i DJ Mavi
Wstęp 10 zł
Sobota - 28 kwietnia
Zabawa taneczna pod chmurką. Do tańca przygrywał będzie zespół "Sweet Boys".
Początek o godz. 21.00
Poniedziałek - 30 kwietnia
Majówka z gwiazdą - na scenie wystąpi grupa "Dejw". Występ będzie okazją, żeby usłyszać takie utwory jak: "Dołeczki", "Moja wariatka" oraz "Malinowy smak".
Początek o godz. 21.00

Koncert zespołu "Sound'n'Grace" - w JOK-u, w sobotę 28 kwietnia, od godz. 19.00
Chór powstał w 2005 roku z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego, który studiował wówczas na akademii muzycznej. W następnych latach skład Sound’n’Grace powiększał się o kolejnych wokalistów. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany "Atom". Płyta promowana była przez single: "Dach", „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno”. W listopadzie ubiegłego roku premierę miał drugi album studyjny chóru, zatytuowany "Życzenia". Z tego albumu pochodzi m.in. popularny singel "100" magrany z Filipem Lato oraz utwór "Horyzonty" z gościnnym występem Mateusza Ziółko. 
Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasach JOK-u. 

Wystawa fotograficzna "Ladies first - Kobiety Polskiego Rocka" w Spichlerzu Polskiego Rocka, od niedzieli 29 kwietnia, od godz. 17.00
Kobiety polskiego rocka - gdyby nie one, polska scena muzyczna wyglądałaby zupełnie inaczej. Do rockowego świata, zdominowanego przez mężczyzn, wniosły wyrafinowanie, wrażliwość, drapieżność i nową, niespotykaną dotąd estetyczną jakość. Kobiety zawojowały sceny całego kraju i ugruntowały swoją wyjątkową pozycję na rynku fonograficznym, nadając polskiej muzyce rockowej kobiece oblicze. Dziś trudno byłoby wyobrazić sobie rodzimą scenę muzyczną bez charyzmatycznych wokalistek. Kora, Kasia Nosowska, Agnieszka Chylińska, Anja Orthodox, Edyta Bartosiewicz, Małgorzata Ostrowska, to zaledwie kilka spośród wielu znakomitych artystek, które oprócz niewątpliwego sukcesu komercyjnego, odniosły również spektakularny sukces artystyczny. Wystawa „Ladies first – kobiety polskiego rocka” poświęcona została właśnie im – wyjątkowym i intrygującym przedstawicielkom polskiej sceny muzycznej. Choć na ekspozycji wielu nazwisk zabrakło, obecność pozostałych jest bezdyskusyjna. To polskie ikony kobiecego rocka ukazane w obiektywie znakomitych fotografów: A. Szozdy, J. Piotrowskiego, J. Stachowiaka, J. Awakumowskiego, J. Kaczmarka, G. Kszczotka, M. Stępniaka, M. Ołtarzewskiego, R. Gajewskiego, R. Sobocińskiego, W. Pniewskiego.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie [TUTAJ].

Koncert zespołu "Wszyscy Byliśmy Harcerzami" - w Parku Miejskim w Jarocinie, we wtorek 1 maja, od godz. 19.00
Koncert organizowany jest w ramach "Obozu Białej Lilii" który będzie prezentacją harcerskiego stylu życia. Na wydarzenie zaprasza Hufiec ZHP Jarocin oraz Burmistrz Jarocina. 

5. Jaraczewska Noc Disco - Scena Plenerowa, Park w Jaraczewie, w środę 2 maja, od godz. 19.00
Na scenie wystąpią zespoły "Sweet Boys", "Master", "Fenix" i "Vanilla". Na wydarzenie zaprasz Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo oraz Gminny Ośrodek kultury. 
Impreza startuje o godz. 19 na scenie plenerowej w jaraczewskim parku. 

Koncert zespołu "Future Folk" - w parku miejskim w Jarocinie, w czwartek 3 maja, od godz. 20.00
Grupa została utworzona w 2011 roku. Jej liderem jest Stanisław Karpiel-Bułecka, którego stryjem jest Sebastian Karpiel-Bułecka, z zespołu "Zakopower".
Zespół tworzy elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego. 5 czerwca 2012 roku muzycy wydali debiutancki album studyjny, zatytułowany "Zbacowanie". Krążek promowany był przez single: „Janko”, „Twarda skała” i „Dukaty”. W 2013 roku wystąpili w piątej edycji programu telewizji Polsat - "Must Be The Music. Tylko muzyka".  Dotarli do odcinka półfinałowego. 31 maja 2014 roku wystąpili na XII Sopot Top Trendy Festiwal w konkursie „Trendy”, w którym wygrali główną nagrodę z piosenką "Malinowa dziewczyno". Singiel dotarł m.in. do drugiego miejsca listy przebojów Top 15 Wietrznego Radia. W 2015 roku wydali drugi album studyjny, zatytułowany Zbójnicki after. W lutym 2018 roku z utworem „Krakowiacy i górale” zakwalifikowali się do finału krajowych eliminacji 63 Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęli ósme miejsce.

Metalowa majówka z Żerkowie - namiot MCT, w piątek 4 maja, od godz. 18.00
Na scenie wystąpi legendarna kapela rockowa - KAT & Roman Kostrzewski. Jako support zaprezentuje się grupa "Męczenie owiec". 
KAT & Roman Kostrzewski - to polska grupa trash metalowa. Powstała pod koniec 2004 roku w Katowicach z inicjatywy wokalisty Romana Kostrzewskiego i perkusisty Ireneusz Lotha w następstwie rozłamu w zespole KAT. Muzycy pomijają to wydarzenie w swej historii, uznawszy KAT & Roman Kostrzewski jako spadkobiercę dokonań powstałego z inicjatywy gitarzysty Piotra Luczyka oraz Ireneusza Lotha w 1979 roku zespołu KAT. W 2010 roku w rzeszowskim Undergroundsound Studio formacja KAT & Roman Kostrzewski rozpoczęła nagrania debiutanckiego albumu. jednak po wielu perturbacjach płyta zatytułowana "Biało - czarna" ukazała się dopiero 3 kwietnia 2011 roku. Kolejny krążek pt. "Buk Akustycznie" ujrzał światło dzienne 8 września 2014 roku, nakładem wytwórni Mystic Production. Wydawnictwo było promowane podczas trasy koncertowej - występy były podzielone na godzinną część akustyczną i godzinną część elektryczną. Najnowszą pozycją na wydawniczej liście zespołu jest płyta "666", która pochodzi z 11 września 2015 r.
Bilety w cenie 45 zł i 55 zł do nabycia w JOK Jarocin oraz w Spichlerzu Polskiego Rocka. Otwarcie bram o godz. 18.00

Kino Echo przygotowało na nadchodzący tydzień 4 propozycje filmowe - w tym 3 premiery!

 • "Piotruś Królik" - animacja, reż. Will Gluck 
  Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. Wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).
   
 • "Życzenie śmierci" - sensacyjny, reż. Eli Roth - PREMIERA W JUZ DZIŚ!
  Paul Kersey (Bruce Willis) jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.
   
 • "Luis i obcy" - animacja, reż. Woflgang Lauenstein, Chrostoph Lauenstein - PREMIERA W PIĄTEK 4 MAJA
  12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.
   
 • "Dziewczyna we mgle" - kryminał, thriller, reż. Donato Carrisi - PREMIERA W PIĄTEK 4 MAJA
  W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy - zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem lub zabójcą. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel (Toni Servillo) nie ma wątpliwości, że tropi mordercę i że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości - potrzebują spektaklu. A on zapewni im widowiskowe polowanie na potwora. 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%