10:32 / 12.10.2018

Mamy profesora oświaty w Jarocinie. Taki tytuł dostają tylko wybitni pedagodzy

Mamy profesora oświaty w Jarocinie. Taki tytuł dostają tylko wybitni pedagodzy

fot. Materiały LO Jarocin

Jarocin. Powiat jarociński. Gmina Jarocin. Oświata w Jarocinie. Nauczyciele jarocińscy. I Liceum Ogólnokształcące. Profesor oświaty w Jarocinie

 

R E K L A M A

Jarocińska polonistka znalazła się w gronie 25 nauczycieli z całego kraju wyróżnionych tytułem profesora oświaty. Wczoraj (czwartek 11 października) w Kancelarii Premiera Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wręczyła wybitnym pedagogom pamiątkowe dyplomy. Wśród nich znalazła się Beata Udzik, polonistka I Liceum Ogólnokształcącego.

 

Tytuł honorowy profesora oświaty otrzymać może nauczyciel dyplomowany, który posiada co najmniej 20-letni okres pracy w zawodzie nauczyciela, w tym co najmniej 10-letni okres pracy jako nauczyciel dyplomowany. Ważny jest również znaczący i uznany dorobek zawodowy.

 

 

Dwadzieścia pięć lat doktor Beata Udzik uczy języka polskiego w jarocińskim liceum. Wielu jej uczniów zdobywało tytuły finalisty lub laureata Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Od wielu lat jest doradcą metodycznym w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego w Kaliszu. Od 2005 roku prowadzi zajęcia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorką licznych publikacji.

R E K L A M A
2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M A