› Aktualności
14:13 / 22.10.2018

Mamy wyniki głosowania na burmistrza Jarocina. ZOBACZ kto wygrał

Mamy wyniki głosowania na burmistrza Jarocina. ZOBACZ kto wygrał

fot. B. Nawrocki/archiwum portalu

Wybory samorządowe 2018. Wybory. wyniki wyborów. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie.

 

R E K L A M A

Wybory samorządowe, które zakończyły się kilka godzin temu przesądziły, kto będzie zasiadał w fotelu burmistrza Jarocina. Walczyło o niego czworo kandydatów – Katarzyna Szymkowiak, Adam Pawlicki, Zbigniew Surdukowski i Krzysztof Woelke. Kto wygrał tę batalię?

 

Na wyniki trzeba było długo czekać. Komisje wyborcze zgodnie z wytycznymi liczyły bowiem najpierw głosy do sejmiku, później do rady gminy i powiatu a na końcu na wójtów i burmistrzów.

 

[jak wyglądało głosowanie na terenie powiatu jarocińskiego i w gminie Nowe Miasto - szegóły i zdjęcia TUTAJ]

 

Z informacji, jeszcze nieoficjalnych, które otrzymaliśmy wynika, że burmistrzem Jarocina na kolejną kadencję, czyli na najbliższych pięć lat będzie Adam Pawlicki, który uzyskał taką przewagę nad kontrkandydatami, która daje mu wygraną w pierwszej turze wyborów.

 

Ugrupowanie Pawlickiego – Ziemia Jarocińska, będzie miało większość w Radzie Miejskiej Jarocina, w której zasiądzie 21 nowych radnych. Cały czas trwa liczenie głosów.

Wg niepotwierdzonych danych – Adam Pawlicki zwyciężył w pierwszej turze w wynikiem blisko 10 tys. głosów (54,02 procent). Jego największa konkurentka Katarzyna Szymkowiak dostała popracie ponad 37 procent głosujących. Zbigniew Surdukowski z PiS-u  - ponad 6 procentowe poparcie, a Krzysztof Woelke z Wolnego Jarocina - niecałe 2 procent.

 

[kto wygrał w innych gminach Ziemi Jarocińskiej - czytaj PONIŻEJ]

R E K L A M A
24
6
oceń tekst 30 głosów 80%
R E K L A M A

Powiązane artykuły