› aktualności
12:08 / 04.05.2011

Matura 2011 - Jakie były pytania?

Matura 2011 - Jakie były pytania?
Prawie 700 maturzystów napisało maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym. O godz. 14.00 rozpoczęli pisanie poziomu rozszerzonego. [GALERIA]

Dzisiaj matura z języka polskiego. Jutro na uczniów czeka obowiązkowa matematyka, a w piątek wielu maturzystów będzie zdawało język angielski.

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Najwięcej emocji wśród maturzystów budzą zawsze pytania otwarte. Jak podaje PAP, w tym roku uczniowie mogli wybrać porównanie świata marzeń z obrazem rzeczywistości w zamieszczonych wierszach: "Gdy tu mój trup" Adama Mickiewicza i "Światło w ciemnościach" Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej.

Drugi temat, zazwyczaj wybierany częściej, dotyczył lektury „Granica” Zofii Nałkowskiej. Trzeba było scharakteryzować Justynę i opisać jej relacje z Zenonem Ziembiewiczem.

W pięciu szkołach powiatu jarocińskiego maturę pisze 691 uczniów. Dzisiaj egzamin z języka polskiego. Na poziom podstawowy uczniowie mają 170 minut.

Mamy nadzieję, że poszło Wam dobrze! Który temat wybraliście?

 

A może pamiętacie jakieś zabawne historie związane z maturą? My słyszeliśmy o historii, gdy jeden z uczniów „ogólniaka” został przyłapany na korzystaniu z telefonu komórkowego połączonego ze słuchawką w uchu i przez pomyłkę włączył system głośnomówiący.

(nba, kg)

Fot. Bartek Nawrocki


Zobacz zdjęcia:Chcesz porozmawiać na ten temat?
Wejdź na nasze forum!


0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART