› Aktualności
13:00 / 03.04.2018

Miał 129 km/h na liczniku w terenie zabudowanym. Teraz nie ma prawa jazdy

Miał 129 km/h na liczniku w terenie zabudowanym. Teraz nie ma prawa jazdy

Jarocin. Policja. Ruch kołowy. Policyjne kontrole129 km/h na liczniku miał 19-letni kierowca volkswagena golfa. Z taką prędkością jechał ulicą Wrocławską w Jarocinie.

W piątek wieczorem policjanci prowadzili nadzór nad ruchem na ul. Wrocławskiej w Jarocinie. Kilka minut po godzinie 23.00 zauważyli nadjeżdżający w ich kierunku samochód osobowy volkswagen golf.
 

R E K L A M A

- Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w stronę pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 129 km/h. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który swoje uprawnienia do kierowania posiadał od sierpnia ubiegłego roku. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 69 km/h (po godz. 23.00 w miejscu kontroli prędkość dopuszczalna wynosiła 60 km/h) swój dokument musiał jednak oddać policjantom - relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Uprawnienia do kierowania zostaną mu zatrzymane na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został też ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A