› Aktualności
13:32 / 01.06.2017

Miasto Sztuki. Dzisiaj na rynku stanie koń stworzony przez dzieci. Można wesprzeć akcję...

Miasto Sztuki. Dzisiaj na rynku stanie koń stworzony przez dzieci. Można wesprzeć akcję...

fot. Materiały organizatora

W Jarocinie trwają warsztaty plastyczne prowadzone przez Bogusławę Śmiglewską. W tym roku w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i gminy Jarocin tematem przewodnim  zajęć jest miasto, a cały projekt nazywa się Miasto Sztuki. Realizuje go Stowarzyszenie Jarocin XXI.

R E K L A M A

- Dzieciaki najpierw stworzyły rzeźbę konia, za pomocą gazet nadały kształt szkieletowi wykonanemu z rur PCV, pomalowały go i polakierowały. Rzeźba jest jednak dopiero początkiem, może cieszyć oko twórców i odbiorców, ale może też nieść ze sobą przesłanie. Jeśli koń, to hipoterapia, jeśli hipoterapia to potrzeba rehabilitacji i nakłady z nią związane - informują organizatorzy.  

Konia może stać się on symbolem hipoterapii. I tak od konia dzieci przeszły do malowania koszulek i toreb, które będą następnie sprzedawane. Cały dochód trafi na hipoterapię podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń.

 

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Jarocin XXI za wspaniały pomysł i piękny gest i nie chodzi tylko o wsparcie finansowe. Bardzo nas cieszy, gdy dzieci robią coś dla innych dzieci, które potrzebują pomocy - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji "Ogród Marzeń".

- Koń stanie na rynku 1 czerwca, w Dzień Dziecka, w czasie imprezy organizowanej przez Bibliotekę, będzie można z nim zrobić sobie zdjęcie, będzie też można kupić koszulkę czy torbę z ręcznie malowanym zwierzęciem. Sprzedawać będą sami twórcy  - zachęcają pomysłodawcy.

[ZOBACZ TEŻ] Dzień Dziecka na rynku w Jarocinie   

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A