› Aktualności
06:03 / 28.05.2019

Mieszkańcy jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać uwagi do przebiegu drogi S-11

Mieszkańcy jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać uwagi do przebiegu drogi S-11

fot. Materiały GDDKiA

Do dzisiaj mieszkańcy Gminy Nowe Miasto nad Wartą mogą składać wypełnione ankiety z uwagami i wnioskami dotyczącymi projektowanych przebiegów drogi ekspresowej S11.

 

Niedawno mieszkańcy gminy Nowe Miasto nad Wartą wzięli udział w spotkaniu poświęconemu przebiegowi trasy S-11 na odcinku Wolica Pusta - Kórnik. Zaprezentowane zostały trzy warianty.

 

- Pierwszy jest najbliższy istniejącej trasy, dwa pozostałe są nieco oddalone. Trzeci omija nawet miejscowość Aleksandrów - mówi wójt gminy, Aleksander Podemski. - W Klęce, na drodze wojewódzkiej Klęka - Chocicza, w zależności od wariantu, przed Komorzem Nowym lub na skrzyżowaniu dróg z Nowego Miasta, Chociczy i Klęki, będzie węzeł, połączenie z istniejącymi drogami - dodaje włodarz gminy. Jeden z wariantów zakłada, że trasa zbliży się do domostw w Komorzu Nowym na odległość nawet niecałych 100 metrów. - Drugi most będzie za starym mostem, właściwie tym, co po nim pozostało - tłumaczy Aleksander Podemski.

 

Podczas spotkania rozdane zostały ankiety. Można je złożyć w Urzędzie Gminy w Nowym Mieście nad Wartą, przesłać pocztą bezpośrednio na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań lub na adres e-mail: sekretariat_poznan@gddkia.gov.pl.

 

ZOBACZ TEŻ - JAROCIN FESTIWAL 2019

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%