› Aktualności
06:01 / 28.04.2018

Mieszkania Plus w Jarocinie: Oddają pierwsi w Polsce

Mieszkania Plus w Jarocinie: Oddają pierwsi w Polsce

Jarocin, jako pierwszy oddaje w użytkowanie mieszkania wybudowane w ramach programu "Mieszkania Plus w Jarocinie". Dziś, 28 kwietnia 2018 roku, odbędzie się uroczyste wręczenie kluczy w Siedleminie. Odbierze je 96 rodzin. Swoją obecność na uroczystości zapowiedzieli między innymi parlamentarzyści i przedstawiciele rządu.

 

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 w Siedleminie. Już wiadomo, że  nie przyjedzie jednak premier Mateusz Morawiecki, którego władze gminy zaprosiły na uroczoczystość. Z pewnością będzie jednak wielu palamentarzystów i przedstawicieli rządu oraz władz wojewódzkich. Jarocińskie Towarzystwo Budownistwa Społecznego jako pierwsze w Polsce oddaje w użytkowanie 96 mieszkań, które według władz Jarocina wybudowano w ramach rządowego Programu Mieszkania Plus.   

 

- Ten ważny moment dla mieszkańców nowych budynków jest jednocześnie niezwykle ważny dla całej naszej społeczności, bo Jarocin jest pierwszym w Polsce miejscem, gdzie oddaje się mieszkańcom gotowe do zamieszkania - lokale wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” ¬- podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

 

Włodarz gminy zaprasza wszystkich do udziału w uroczystości. Po części oficjalnej odbędzie się festyn rodzinny przy szkole, gdzie przygotowane będą atrakcje dla dzieci i wspólny posiłek dla uczestników wydarzenia.

 

Budowę mieszkań rozpoczęto w lutym 2017 roku. W grudniu odbyła się uroczystosć przyznania pierwszych lokali mieszkańcom. Do Jarocina przybył wówczas wicepremier Jarosłąw Gowin 

Zabacz na filmie: "Mieszkania Plus w Jarocinie"

4
11
oceń tekst 15 głosów 27%