› Daj znać
14:12 / 20.08.2015

Mieszkaniec: Wywożą niemal puste konterey. Prezes: Tak nakazuje prawo

Mieszkaniec: Wywożą niemal puste konterey. Prezes: Tak nakazuje prawo

fot. Sebastian Matyszczak

Do redakcji zgłosił się mieszkaniec Jarocina, który twierdzi, że firma odpowiedzialna za wywóz odpadów, opróżnia kontenery zapełnione tylko w 1/3. - Widziałem na jednym z osiedli, jak podjechała śmieciarka i zabrała niemal pusty kontener. Czy to jest związane z upałami? - dopytuje się Czytelnik.

R E K L A M A

Wojciech Wiszniewski, prezes spółki ZGO-Nova, która obsługuje Jarocin, wyjaśnia, że nie ma to nic wspólnego z wysokimi temperaturami, a ze zmianami w prawie, które weszły w życie w listopadzie ubiegłego roku. - Zgodnie z zapisami ustawy, odpady z nieruchomości wielorodzinnych odbierane są z częstotliwością nie rzadszą niż raz na tydzień. W przypadku niedostosowania przez właścicieli nieruchomości wielkości pojemnika do produkowanych odpadów, występują niestety sytuacje, w których odbieramy prawie puste pojemniki - tłumaczy Wiszniewski.

Jak twierdzi szef ZGO-Nova, jest szansa, by wymienić pojemnik na mniejszy, jeśli mieszkańcy nie są w stanie zapełnić kontenera w tydzień. - Rozpoczęliśmy rozmowy z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, których ta sprawa dotyczy. Proponowaliśmy wymianę niedostosowanych pojemników na właściwe. Wzięliśmy też na swoje barki informowanie mieszkańców o zmianach w prawie. Nieszczęśliwie jesteśmy obwiniani za wszystkie wprowadzone przez ustawodawcę zmiany – dodaje Wiszniewski.

Wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się o wymianę kontenera na mniejszy pojemnik, jeśli nie są go w stanie zapełnić w okreslonym czasie. Można to zrobić na kilka sposobów.

Szczegóły w "Gazecie Jarocińskiej".

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A