Mieszko Gniezno – Jarota Jarocin: bez punktów w Gnieźnie

Mieszko Gniezno – Jarota Jarocin: bez punktów w Gnieźnie - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrała w meczu 15. kolejki III ligi grupy II w wyjazdowym meczu z Mieszkiem Gniezno 2:3.

Przed tygodniem Jarociniacy niespodziewanie tylko zremisowali na własnym terenie z Chemikiem Bydgoszcz. Po 14. kolejce JKS zajmował 14. pozycję z dorobkiem 13 punktów. Zdecydowanie wyżej znajduje się Mieszko Gniezno, który miał szansę zostać wiceliderem grupy.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Jarociniaków, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Pechową interwencję zaliczył kapitan gospodarzy Michał Steinke, który trafił do własnej bramki po zagraniu wzdłuż linii końcowej przez Mateusza Molewskiego. Mieszko nie potrzebował wiele czasu na wyrównanie. W 10. minucie po zamieszaniu w polu karnym do bramki Sebastiana Kmiecika trafił Tomasz Bzdęga. Chwilę później Mieszko mógł prowadzić, ale strzał Gracjana Goździka nieznacznie minął bramkę Kmiecika. W drugiej części pierwszej połowy mieliśmy dwa rzuty karne. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy w 27. minucie jedenastkę wykorzystał Tomasz Bzdęga. Natomiast w 37. minucie karnego po faulu na Szymonie Komendziński wykorzystał Mateusz Molewski. Tuż przed przerwą na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Jędrzej Ludwiczak. Kapitalną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy - Szymon Lewandowski.

W drugiej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy szybko mogli wyjść na prowadzenie. Kmiecik jednak obronił uderzenie z dystansu jednego z rywali. Coraz częściej Mieszko zagrażał bramce JKS-u i w końcu gospodarze ponownie znaleźli się na prowadzeniu. W 70. minucie do siatki Kmiecika trafił strzałem po ziemi Gracjan Goździk. Bramkarz Jaroty chwilę później uchronił zespół przed utratą kolejnej bramki, gdy instynktownie odbił strzał Radosława Mikołajczaka z bliskiej odległości. W 82. minucie Jarotę uratowała poprzeczka, a przed szansą ponownie stanął Mikołajczak. W 85. minucie znów dobrą interwencją popisał się Kmiecik, broniąc strzał Marcina Trojanowskiego. W końcówce wynik spotkania się nie zmienił i Mieszko wygrał 3:2.

Za tydzień Jarota po raz ostatni w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 zagra przed własną publicznością. Podopieczni Marka Nowickiego podejmą Górnik Konin. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 17 listopada o 13.30.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Igor Skowron, Krzysztof Czabański (86' Dawid Piskuła), Szymon Piekarski (62’ Mateusz Dunaj) – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Mateusz Molewski – Mikołaj Łopatka