MKS Jarocin Wicemistrzem Wielkopolski w minisiatkówce chłopców

MKS Jarocin Wicemistrzem Wielkopolski w minisiatkówce chłopców - Zdjęcie główne

Prowadzony przez Grzegorza Gałuszkę MKS Jarocin w składzie Nikodem Zaremba, Daniel Mrówczyński, Jakub Wolski i Mateusz Andrzejczak został Wicemistrzem Wielkopolski w minisiatkówce chłopców.

W sobotę w Jarocinie odbył się finał wojewódzki w minisiatkówce chłopców. Rywalizowano w  trzech kategoriach: dwójek (rocznik 2007), trójek (rocznik 2006) i czwórek (rocznik 2005). MKS Jarocin miał po jednej drużynie w rywalizacji trójek i dwójek. Stawką turnieju były nie tylko medale w rozgrywkach w Wielkopolsce, ale także awans do turnieju ogólnopolskiego, który w tym roku odbędzie się w Zabrzu.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się zespół trójek, który wywalczył srebrne medale i przepustki do Zabrza. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ najlepsze drużyny musiały rozegrać aż osiem spotkań – trzy w pierwszej fazie grupowej i kolejne pięć o miejsca 1-6. W decydującej fazie Jarociniacy przegrali tylko jedno spotkanie i w ostatecznej tabeli uplasowali się jedynie za plecami IUKS Jedynki Poznań. Obie ekipy miały 9 punktów, a o kolejności zdecydował bilans setów (9:4 Poznaniaków przy 8:5 Jarociniaków). Podium uzupełnili siatkarze MKS-u Malty Poznań.

Nieznacznie słabiej poszło siatkarskim dwójkom. MKS Jarocin w składzie Maciej Grześkowiak, Kamil Kuderczak i Miron Ostojski zajął 4. pozycję, ocierając się o podium. Najlepsi okazali się siatkarze IUKS Jedynki Poznań przed SP 34 Poznań i PKS-em Piastem Poniec 1. Wśród czwórek, gdzie nie było przedstawiciela gospodarzy, także najlepsi okazali się zawodnicy IUKS Jedynki Poznań. Wyprzedzili oni ENEĘ Energetyk Poznań i UKS Piątkę Turek.