› Aktualności
09:14 / 05.11.2016

Mnóstwo młodzieży chce pomagać. Będą wolontariuszami

Mnóstwo młodzieży chce pomagać. Będą wolontariuszami

fot. D. Świerkowska

Niespełna miesiąc temu Fundacja „Ogród Marzeń” zaczęła poszukiwać wolontariuszy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcieliby działać na rzecz organizacji, swojej szkoły lub rodzinnej miejscowości.

Na zainteresowanych współpracą wolontariacką miały czekać szkolenia, wyjazdowe warsztaty oraz zajęcia integracyjne. Liczba zgłoszeń przerosła oczekiwani jarocińskiej fundacji!

Zgłosiło się ponad 200 chętnych z 10 szkół Ziemi Jarocińskiej, a wśród nich wiele osób, które już prędzej współpracowały z „Ogrodem Marzeń” lub działały w innych organizacjach. Początkowo organizatorzy naboru, postanowili poszukać w każdej z placówek partnerskich lidera, czyli osoby odpowiedzialnej za kierowanie wolontariatem w swojej szkole.

W minionym tygodniu liderzy wzięli udział w szkoleniu z zarządzania wolontariuszami, które przygotował Jakub Radzewicz z warszawskiej fundacji „Szkoła Liderów”. Młodzież uczyła się pracy w grupie, tworzyła własne projekty, a także uczestniczyła w ćwiczeniach, które pokazywały jak ważna jest umiejętność słuchania.

Już dziś 90 wolontariuszy Fundacji „Ogród Marzeń” wyjedzie na dwudniowe warsztaty. To będzie czas aktywnych ćwiczeń na wielu płaszczyznach potrzebnych wolontariuszowi. Młodzi ludzie nauczą się jak prowadzić animacje zabaw, jak otworzyć się na innych ludzi i komunikować z nimi, a także poznają zasady udzielania pierwszej pomocy.

R E K L A M A

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu "Wolontariat w szkołach i placówkach".

R E K L A M A
4
2
oceń tekst 6 głosów 67%
R E K L A M A