› kultura i rozrywka
07:55 / 27.06.2012

Monodram z Miłosza podczas festiwalu

Monodram z Miłosza podczas festiwalu
„Orfeusz i Eurydyka” to kolejny spektakl w ramach projektu „Wielkiego Teatru w Małym Mieście”. Nie po raz pierwszy przedstawienie odbędzie się podczas jarocińskiego festiwalu.

Poemat Czesława Miłosza, który powstał po śmierci drugiej żony poety - Carol, stał się inspiracją dla monodramu pod tym samym tytułem. „Orfeusza i Eurydykę” można będzie zobaczyć w niedzielę 22 lipca w jarocińskim kinie „Echo”. Początek o godz. 14.00.

R E K L A M A

Spektakl jest wspólnym dziełem trzech twórców: Janusza Stolarskiego - reżysera i aktora, Tomasza Jarosza - videomakera oraz Patryka Lichoty - kompozytora i muzyka Każdy z nich na swój sposób próbuje odpowiedzieć na pytania, które odnalazł w poemacie Miłosza. Ich wizje wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Posługując się językiem metafory chcą pobudzić wyobraźnię widzów oraz sprowokować ich do myślenia i stawiania własnych pytań.

(ls)

"Wielki Teatr w Małym Mieście" to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Jarocin XXI od 2005 roku. Tegoroczna edycja dofinansowana została przez gminę Jarocin, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy - młodzież do lat 26, emeryci i goście festiwalowi) do nabycia w kasie kina „Echo”.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A