› Aktualności
06:52 / 23.03.2019

Most wytrzyma tylko do końca roku

Most wytrzyma tylko do końca roku

Ponad 700 tys. zł ma kosztować przebudowa mostu w Cerekwicy.

 

 

Jeżeli przeprawa nie zostanie wyremontowana w tym roku, to nie można będzie po niej jeździć. Ekspertyza techniczna wykazała zaawansowaną korozję stalowych belek konstrukcji oraz liczne ubytki i pęknięcia w płycie pomostu, a także w przyczółkach.

 

Skorodowane i zdeformowane są również balustrady, uszkodzona jest też nawierzchnia asfaltowa. Fachowcy zaznaczyli, że most może być użytkowany tylko do końca tego roku.

 

Remont ma kosztować ponad 700 tys. zł. Połowę tej kwoty samorząd powiatowy - który jest właścicielem drogi - zamierza pozyskać z ministerstwa. Pozostałymi kosztami chce się podzielić z gminą Jaraczewo. Ta zdecydowała się przekazać na ten cel 178 tys. zł.

 

- Jeżeli most będzie wyłączony na stałe, to zostaną rozjechane nasze drogi. Przed mostem jest droga gminna, która nie jest przeznaczona na ciężki sprzęt. Powstała niepowtarzalna szansa wykonania mostu w takim eksponowanym miejscu, bo on jest przy naszej świetlicy i przy wjeździe do kościoła - tłumaczy Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

 

 

Powiat nie ma jeszcze informacji, czy uzyska dofinansowanie.

 

- W przypadku uzyskania takiej decyzji niezwłocznie rozpisany zostanie przetarg na wykonawcę robót budowlanych, aby rozpoczęcie realizacji inwestycji nastąpiło jak najwcześniej - informuje Jacek Szczepaniak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Jarocinie.
 

 

W czwartek w Jaraczewie otwarto nową stołówkę przy Szkole Podstawowej. Czytaj: Nowa stołówka z burzliwą historią [WIDEO, ZDJĘCIA]    

 

 

W ubiegłym roku w Górze samorząd Jaraczewa rozbudował szkołę. [ZOBACZ TUTAJ]

 

Od września 2018 roku dzieci mają do dyspozycji nowoczesne przedszkole [ZOBACZ TUTAJ]
 


Czytaj również: Są już wyniki pierwszego referendum strajkowego. Czy szkoły staną? [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%