Możesz pomóc w poszukiwaniu zaginionych

Opublikowano:
Autor:

Możesz pomóc w poszukiwaniu zaginionych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Fundacja Na Tropie jako jedna z niewielu organizacji w Polsce, w sposób czynny, zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób. Chcesz pomóc? Zostań wolontariuszem!

 

Wiele spraw kryminalnych w Polsce pozostaje bez wyjaśnienia, a rodziny nigdy nie dowiadują się o losie, który spotkał ich zaginionych bliskich.

 

Mimo nakładu pracy policji, prywatnych agencji detektywistycznych, czy bliskich, sprawy przez długie lata nie ruszają z miejsca, nie pojawiają się w nich nowe poszlaki. Poszkodowani, albo ich rodziny, pozostają sami z problemem. Często zbrodnia, której wszyscy są niemal pewni, nie zostaje sprawcy udowodniona. Dlaczego tak się dzieje? Czasem zawodzi czynnik ludzki, ktoś popełnia błąd, coś zostaje pominięte, zapomniane. W wielu sytuacjach danym zdarzeniem zajmują się ludzie, którzy nie mają wiedzy o danym miejscu, społeczności czy zwyczajach środowiska. Zdarza się również tak, że sprawa jest tak długo rozpracowywana, że ciężko spojrzeć na nią w nowym świetle i dojrzeć coś, co do tej pory było „zakryte”.

 

Dlatego właśnie powstała Fundacja Na Tropie, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce, w sposób czynny, zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób. Założycielem fundacji jest znany dziennikarz śledczy - Janusz Szostak.

 

Celem organizacji jest stworzenie bazy wolontariuszy, którzy w całej Polsce mogą pomagać w różnego rodzaju działaniach. - Nasza praca to przede wszystkim poszukiwania zaginionych osób w terenie, ale także pomoc ofiarom i świadkom przestępstw i ich rodzinom - mówią członkowie fundacji. Są wśród nich dziennikarze, analitycy kryminalni, byli policjanci, detektywi, osoby zajmujące się retrokognicją, a także specjaliści z wielu dziedzin. Zajmują się wieloma sprawami, które, często mimo upływu wielu lat, nie zostały wyjaśnione. Obecnie pracują nad kilkoma sprawami, między innymi nad znaną historią zaginięcia Iwony Wieczorek z 2010r, a także nad tegorocznym tajemniczym zniknięciem Adriana Dudka z Brodnicy. Przedstawiciele fundacji brali także udział w poszukiwaniach odnalezionego już ś. p. Michała Rosiaka w Poznaniu.

 

Aby móc działać jeszcze efektywniej, szukają wolontariuszy z całej Polski. W każdym województwie wytypowany jest koordynator, który prowadzi działania danej grupy. - Jeżeli jesteś osobą wrażliwą i empatyczną, a jednocześnie nie boisz się włączyć w poszukiwania osób zaginionych, bądź masz umiejętności mogące uzupełnić działania grupy, zapraszamy w nasze szeregi - mówi Monika Tokarska, wolontariuszka Fundacji Na Tropie.

 

Więcej informacji na facebooku i na www.natropie.org.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE