› Sport i rekreacja
14:17 / 19.08.2013

Multimedalowa Julita

Multimedalowa Julita

Dwa złote, srebrny i brązowy medal wywalczyła Julita Jagodzińska podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Torowym. 

R E K L A M A

 Była zawodniczka Victorii Jarocin, aktualnie reprezentująca Tarnovię Tarnowo Podgórne została mistrzynią Polski w sprincie i w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, wicemistrzynią w keirinie i trzecią zawodniczką w kraju na 2000 metrów.

- Tydzień przed olimpiadą, podczas zawodów Pucharu Polski, zaliczyłam bolesny upadek i z początku bardzo opuchnięte i zdarte kolano, jak i pozdzierane i poobijane plecy nie pozwalały mi nawet na swobodne chodzenie, a co dopiero na jazdę rowerem. Myślałam wtedy, że z medali nici, tym bardziej, że we wcześniejszych startach pucharowych nigdy nie udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium - opowiada Julita Jagodzińska. 

Później wszystko potoczyło się jak w pięknym śnie. Jagodzińska zaczęła od brązowego krążka w wyścigu na 2000 m. Później została mistrzynią Polski w sprincie i na 500 m ze startu wspólnego. Na koniec wywalczyła jeszcze srebro w keirinie.

- Zawsze byłam w cieniu innych zawodniczek i miałam jedynie drobne sukcesy, dlatego trudno było mi uwierzyć, że osiągnęłam tak wiele. Dopiero, kiedy założyłam mistrzowską koszulkę, uwierzyłam, że to nie sen - powiedziała po mistrzostwach szczęśliwa mistrzyni Polski.

Więcej w najnowszym numerze „Gazety”

 

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A