› Aktualności
09:40 / 11.01.2019

Muszą się spotkać, żeby porozmawiać o pieniądzach

Muszą się spotkać, żeby porozmawiać o pieniądzach

fot. A. Konieczna

Spotykają się w trybie nadzwyczajnym. Powodem są pieniądze, których nie zdążyli wydać w ubiegłym roku. Teraz muszą je wpisać do nowego budżetu. Sprawa dotyczy powiatowych jednostek. Zobacz jakich?

 

Nadzwyczajną sesję na wniosek zarządu powiatu pod kierownictwem starosty Lidii Czechak [więcej o wyborze nowego włodarza powiatu przeczytasz TUTAJ] zwołał przewodniczący Jan Szczerbań.

 

W programie znalazło się 8 punktów, w tym dwa projekty uchwał. Obydwa dotyczą zmian w dopiero co uchwalonym budżecie na 2019 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu.

 

Są one niezbędne z powodu wydatków z ubiegłego roku, które nie do końca zostały zrealizowane i teraz trzeba je wpisać w plan finansowy na nowy rok.

 

 

- Realizujemy wieloletnie programy w placówkach oświatowych. W związku z tym, że część tych programów kończy się w styczniu, to wydziału oświaty złozył wniosek, żeby przesunąć wydatki niezrealizowane w roku 2018 na rok 2019 - wyjaśnia skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak.

 

 

Dotyczy to dwóch programów. Jeden prowadzony jest w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie, a drugi we wszystkich szkołach, które podlegają powiatowi.

 

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się dzisiaj - 11 stycznia. Początek o godz. 15.00 w sali konferencyjnej nr 30 w jarocińskim starostwie. Wstęp wolny.

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%

Powiązane artykuły