› Aktualności
10:28 / 13.03.2019

Muzeum dostało dodatkowo 2,4 mln dotacji. ZOBACZ, jak będzie wyglądała nowa wystawa

Muzeum dostało dodatkowo 2,4 mln dotacji. ZOBACZ, jak będzie wyglądała nowa wystawa

fot. Materiały Muzeum Regionalnego

2,4 mln zł dotacji unijnej otrzymało Muzeum Regionalne w Jarocinie na realizowany wspólnie z gminą Jarocin projekt, w ramach którego powstanie nowy amfiteatr i nowa wystawa stała w pałacu Radolińskich. Łącznie na ten cel muzeum pozyskało z UE prawie 7,5 mln zł.

 

R E K L A M A

 

Na początku roku muzeum otrzymało w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ ponad 5 mln zł dotacji w odpowiedzi na wniosek złożony wspólnie z gminą Jarocin. - Wnioskowana kwota wynosiła prawie 7,5 mln zł, jednak wtedy w programie unijnym nie było wystarczającej ilości środków, aby udzielić nam pełnego dofinansowania. Zaznaczono jednak, że jesteśmy pierwsi w kolejce do zwiększenia dofinansowania. Dziś dotarła do nas ta radosna nowina, że zarząd województwa przyznał na wspólny muzealno-gminny projekt dodatkowe 2,4 mln zł, co oznacza, że udało nam się pozyskać łącznie na to zadanie 7,5 mln zł dotacji z Unii Europejskiej - wyjaśnia zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak.

 

O POPRZEDNIEJ DOTACJI I JEJ PRZEZNACZENIU [CZYTAJ TUTAJ]

 

W najbliższych tygodniach zostaną ogłoszone przetargi na remont wnętrz Pałacu Radolińskich i budowę amfiteatru oraz konserwację ruin kościoła pw. św. Ducha. W wyremontowanych wnętrzach na parterze pałacu powstanie nowa wystawa stała muzeum. Hol pałacu zyska nową funkcję, powstanie tam kameralna sala koncertowa, której brakuje w Jarocinie. Podczas remontu zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, a aranżacja wystawy zapewni swobodny dostęp i odbiór osobom o różnych rodzajach niepełnosprawności.

 

[ZOBACZ TEŻ] JAROCINIANKA O UKŁADZIE ARCHITEKTONICZNYM SWOJEGO MIASTA

 

Po sąsiedzku, w miejscu starego amfiteatru powstanie nowy, ale zbudowany w zupełnie innym stylu. Nie będzie dominował nad otoczeniem, ale wkomponuje się w przestrzeń zabytkowego parku. Nie będzie stałej sceny, która w nieistniejącym już obiekcie ulegała ciągłym aktom wandalizmu. Na potrzeby organizowanych wydarzeń w ciągu kilku godzin będą montowane podesty i zadaszenie. Koncepcja zielonego amfiteatru realizuje założenie „maksimum zieleni - minimum betonu”. - Powstanie też nowy, muzyczny plac zabaw, a także publiczne szalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale i mam, chcących chociażby przewinąć niemowlę - dodaje zastępca burmistrza.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A