Na Parowozownię, na koncert lub do kina. Zobacz, co się dzieje nie tylko w weekend

Opublikowano:
Autor:

Na Parowozownię, na koncert lub do kina. Zobacz, co się dzieje nie tylko w weekend - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Żerków. Kolejarze. Muzeum Parowozownia. Festiwal. Harcerze. Koncert. JOK. Andrzejki. Teatr. Kino. Biesiada.

 

Dzień Kolejarza w Muzeum - 24 listopada, godz. 11.00-16.00, Parowozownia, wstęp wolny

Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Między godziną 11.00 a 16.00 do zwiedzania - jak zapowiada Paweł Szymendera - prezes Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej oraz dyrektor Muzeum Parowozownia - zostaną udostępnione 54 pojazdy kolejowe. Nieco mniejsze eksponaty można będzie obejrzeć w sali tradycji. Na zwiedzających czekać będzie także nowa galeria fotografii Piotra Bartza. Osoby oprowadzające podstarają się opowiedzieć o historii każdego z zabytków i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Można będzie zapoznać się również z wystawą poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu, której premiera miała miejsce dwa tygodnie temu na jarocińskim dworcu. Ciekawostką jest to, że znajduje się ona w odnowionych przez pasjonatów z Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej, którzy setki godzin poświęcają na pracę społeczną przy odnalezionych na terenie całej Polski eksponatach związanych z historią polskich kolei. Ponadto zaplanowano też projekcje archiwalnych filmów o tematyce kolejowej. Wstęp jest bezpłatny.

 

III Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej - 24 listopada, godz. 16.00, auli szkoły podstawowej w Żerkowie

Wykonawcy w wieku 7-16 lat będą oceniani w trzech kategoriach. Każdy zespół liczący od 6 do 10 osób wykonuje po jednym utworze przy dowolnym akompaniamencie. Organizatorem imprezy jest 33. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. M. Kopernika. Wstęp wolny.

 

Koncert andrzejkowy - 24 listopada, godz. 18.00, JOK, bilety - 45 zł

Piosenkarz Mariusz Kalaga będzie jedną z gwiazd koncertu andrzejkowego, który odbędzie się w sobotę 24 listopada w Jarociński Ośrodku Kultury. Początek o godz. 18.00. Bilety w cenie 45 zł można nabyć w JOK-u oraz na www.kupbilecik.pl.

Spotkanie z Magdaleną Schwarcbart - 26 listopada, godz. 9.50, aula liceum

Maria Magdalena Szwarcbart - dla osób ze szkolnej ławki Marlena - będzie gościła w liceum ogólnokształcącym, w którym w 1978 roku zdawała maturę. Spotkanie w ramach cyklu organizowanego dla uczczenia przyszłorocznej, 100. rocznicy działalności szkoły odbędzie się w poniedziałek 26 listopada. Początek o godz. 9.50 w auli. Po egzaminie dojrzałości Maria Szwarcbart zdobyła tytuł magistra kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Ukończyła również podyplomowe Wyższe Studium Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSTvFiT (obecnie Szkoła Filmowa) w Łodzi. Od 1984 roku przez kilka lat pracowała przy produkcji filmów fabularnych. Po rocznym pobycie w USA, od 1989 roku rozpoczęła pracę jako II reżyser i reżyser obsady (castingu). Przez te lata współpracowała z wieloma polskim reżyserami m.in. Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą, Agnieszką Holland, Władysławem Pasikowskim, Wojtkiem Smarzowskim i Pawłem Pawlikowskim. Na swoim koncie ma też doświadczenia związane z pracą z zagranicznymi twórcami m.in. Stevenem Spielbergiem i Volkerem Schloendorffem. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej i International Casting Directors Network.

"Żarty znad Warty" - 27 listopada, godz. 16.30, klub spółdzielni mieszkaniowej, wstęp wolny

Spektakl „Żart znad Warty” został przygotowany przez sekcję słowno-muzyczną Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy współudziale Chóru Mieszanego im. K.T. Barwickiego w Jarocinie oraz zespołu „Dąbrowianki” z Dąbrowy. Premiera odbyła się w zeszłym tygodniu w JOK-u. Raz jeszcze można go będzie zobaczyć we wtorek 27 listopada w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. T. Kościuszki (nad restauracją „Klubowa”). Początek o godz. 16.30.

„Album Karla Höckera” - 28 listopada, godz. 18.00, kino "Echo", bilety - 25 zł

„Album Karla Höckera” jest próbą zrozumienia historycznej tragedii Auschwitz z niezbadanej dotąd perspektywy sprawców. Wykorzystując techniki teatru dokumentalnego, improwizację i badania, spektakl przedstawia człowieka aż nazbyt ludzkiego, który dokonuje aktu ostatecznego. Poprzez wskrzeszanie zdjęć, widzowie stają się świadkami zwykłego życia pracowników i ich zwierzchników, którzy prowadzili obóz zagłady. To spektakl-hybryda zbudowany wokół pokazu slajdów pochodzących z oryginalnego albumu fotograficznego. Spektakl zostanie pokazany w kinie „Echo” w środę 28 listopada w ramach projektu Wielki Teatr w Małym Mieście, realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI przy wsparciu finansowym gminy Jarocin, urzędu marszałkowskiego i ministerstwa kultury. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina „Echo”, Kawiarni Filmowej, JOK-u oraz czytelni „Pod Ratuszem”.

 

„Golińska Biesiada Niepodległościowa” - 1 grudnia, zapisy pod nr. tel. 791/941-293

W sobotę 1 grudnia odbędzie się „Golińska Biesiada Niepodległościowa”, czyli niezwykłe widowisko w konwencji wesela ludowego, odwołujące się do wątków niepodległościowych. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 mszą św. w golińskim sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Później zaplanowano przemarsz z kościoła do sali OSP, gdzie od godz. 18.00 odbywać się będzie widowisko, w którym aktywny udział weźmie także publiczność. W rolę aktorów wcielą się m.in. uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Golinie. Można będzie wspólnie pośpiewać popularne ułańskie pieśni patriotyczne oraz znane szlagiery ludowe i biesiadne. Oprawę muzyczną zapewnia zespół „The Kotlets”. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę oraz tradycyjne, wielkopolskie jadło. Wstęp jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmuje Izabela Kościelniak pod nr. tel. 791/941-293.

 

REPERTUAR KINA ECHO

„POCZTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

reż. Gorka Sesma

W sekretnym miejscu na Antarktydzie żyją od wieków wszystkie duchy Bożego Narodzenia: Święty Mikołaj, Trzej Mędrcy ze wschodu oraz Hoteiosho z Japonii. Kiedyś mieszkał tam także Monopolish - duch świąt ze starożytnego Rzymu, który został wygnany, gdyż chciał być jedynym mikołajem dla całego świata. Zło daje jednak o sobie znów znać, przez co święta są zagrożone. Cała nadzieja w małej elfce zwanej Pixi Post.

24 listopada, godz. 15.00

25 listopada, godz. 14.00

 

„MIŁOŚĆ JEST WSZYSTKIM”

reż. Michał Kwieciński

Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

24 listopada, godz. 16.30, 21.30

25 listopada, godz. 15.30, 20.30

26-27 listopada, godz. 16.00, 20.30

29 listopada, godz. 16.45

 

„BOHEMIAN RHAPSODY”

reż. Bryan Singer

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście - Freddie’m Mercury’m. Film ukazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki wyjątkowym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspięła się na szczyty sławy. Skandalizujący styl życia muzyka postawił jednak wszystko, co osiągnęli pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid w 1985 roku wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej.

24 listopada, godz. 19.00

25 listopada, godz. 18.00

26-27 listopada, godz. 18.15

29 listopada, godz. 21.00

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE