› Zdrowie i uroda
11:49 / 19.08.2019

Na słońce bez okularów przeciwsłonecznych? Sprawdź co może Ci grozić!

Na słońce bez okularów przeciwsłonecznych? Sprawdź co może Ci grozić!

Brak okularów słonecznych latem to zaniedbanie, które może poważnie odbić się na zdrowiu naszych oczu oraz na naszym samopoczuciu. Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne? Sprawdź jakie skutki może przynieść brak ochrony oczu przed słońcem.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Zwyrodnienie plamki żółtej

Badania naukowe potwierdzają, że wolne rodniki, które powstają pod wpływem promieniowania UV, ściśle wiążą się z rozwojem starczego zwyrodnienia plamki żółtej (tzw. AMD). Osoby cierpiące na tą dolegliwość mają problemy z ostrością widzenia oraz zdolnością postrzegania kształtów i kolorów. Skuteczną ochronę przed wolnymi rodnikami stanowi noszenie okularów słonecznych.

Migreny

Zastanawiasz się, jaka jest przyczyna częstych bólów głowy latem? W wielu przypadkach to wina wychodzenia na słońce bez nakrycia głowy, ale swój udział ma w tym również nienoszenie okularów słonecznych. Warto mieć na uwadze, że osoby o jasnym kolorze tęczówki są znacznie bardziej narażone na wpływ promieniowania UV.

Wysuszone oczy

Promienie słoneczne wpadające bezpośrednio do oka prowadzą do szybkiego wysuszania oczu. Brak nawilżenia może skutkować niewyraźnym widzeniem, swędzeniem czy też ogólnym podrażnieniem oka. Okulary słoneczne to skuteczne zabezpieczenie oczu przed wysuszaniem.

Zapalenie spojówek

Zbyt ostre światło oddziałujące na nasze oczy może prowadzić również do przykrego schorzenia jakim jest zapalenie spojówek. Objawia się ono:

  • zaczerwienieniem oka,
  • wzmożonym łzawieniem,
  • pieczeniem oczu,
  • odczuwaniem ogólnego dyskomfortu związanego z widzeniem.

Zaćma

Zaćma to poważna choroba, która wpływa na obniżenie ostrości wzroku. To pewien rodzaj zmęczenia soczewki, do którego może dojść m.in. w wyniku zbyt częstej ekspozycji oczu na światło słoneczne.

Osoby dbające o swoje zdrowie nie powinny bagatelizować sprawy noszenia okularów słonecznych. Pamiętajmy także o tym, że brak okularów przeciwsłonecznych naturalnie skłania nas do marszczenia oczu, w wyniku czego powstają zmarszczki. Warto postawić na markowe okulary, np. okulary słoneczne Fendi, których jakość zapewni naszym oczom ochronę na wysokim poziomie, a nam – niebagatelny letni look.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020