› Aktualności
07:02 / 07.07.2019

Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze [SONDA]

 Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze [SONDA]

fot. Adam Majewski

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. To z tego powodu tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1.400 wypadków drogowych.

 

 

 

 

 


- Zdarzenia te pochłonęły 34,3% wszystkich ofiar śmiertelnych, które zginęły z winy kierujących uczestników ruchu drogowego, podczas gdy w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu udział procentowy ofiar wyniósł 16% - informuje Komenda Główna Policji.

 Należy zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

 

 

Na terenie powiatu jarocińskiego nie brakuje kierowców, którzy przekraczają prędkość. W tym tygodniu informowaliśmy o kierowcy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103/km. [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Czy przekraczasz prędkość?

Czy przekraczasz prędkość?

ankieta dodana 04.07.2019, ilość wszystkich głosów: 197
CZĘSTO
31%
SPORADYCZNIE
51%
NIGDY
18%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%