12:06 / 10.09.2019

Nadzwyczajne posiedzenie w powiecie. Powód - pieniądze

Nadzwyczajne posiedzenie w powiecie. Powód - pieniądze

Przewodniczący Jan Szczerbań zwołał na dzisiaj wszystkich radnych powiatowych. Sprawa jest niecierpiąca zwłoki, dlatego obrady odbędą się w trybie nadzwyczajnym. Powód jest jeden - powiat dostał dodatkowe pieniądze. Na co? I do czego potrzebni są radni?

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Kiedy władzę w powiecie przejmowały kobiety - Lidia Czechak, jako starosta i Katarzyna Szymkowiak, jako jej zastępczyni [więcej na ten temat czytaj TUTAJ] w kasie było niewiele pieniędzy na naprawę, przebudowę dróg i inne tego typu inwestycje.

 

 

[burmistrz szuka sposobu na smród, który nie daje żyć mieszkańcom Jarocina - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Co więcej poprzedni starosta Teodor Grobelny nie zostawił nawet projektów tych inwestycji, które mogłyby posłużyć do starania się o pieniądze z zewnątrz.

 

 

Dlatego nowa władza musiała zmobilizować wszystkie siły, aby wnioski o dodatkowe środki były gotowe na czas i przyniosły konkretne efekty w postaci umów o dofinansowania z różnych źródeł.

 

 

[powiat ogłosił skonsultacje - zobacz w jakiej sprawie i z kim - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Efekt przerósł chyba najśmielsze oczekiwania. Starania obu pań starościn przełożyły się bowiem na ponad 12 milionów złotych pozyskanych na inwestycje w czterech gminach powiatu.

 

 

I właśnie takie kolejne dodatkowe środki są powodem, dla którego przewodniczący Jan Szczerbań zwołał - na wniosek zarządu powiatu - posiedzenia radnych w trybie nadzwyczajnym.

 

 

[będzie przebudowa drogi, na którą czekali mieszkańcy - szczegóły TUTAJ]

 

 

Chodzi o dofinansowanie w wysokości niecałych 3 milionów złotych na budowę trzeciego - ostatniego odcinka ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa oraz ponad 1 milion 265 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Dworcowej w Mieszkowie.

 

 

Posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się dzisiaj - 10 września, początek o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej starostwa. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA 15.45]

 

Po zaledwie 15 minutach i wyczerpaniu programu obrad rada powiatu zakończyła posiedzenie. Wcześniej radni wprowadzili wszystkie zmiany do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Tym samym zarz.ąd powiatu ma otwartą drogę do podpisania umów o dofinansowania trzeciego etapu budowy ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków oraz do przebudowy ulicy Dworcowej w Mieszkaowie.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
3
oceń tekst 3 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020