› Aktualności
12:53 / 22.02.2015

Nadzwyczajny zakup pieca do niepublicznego przedszkola

Nadzwyczajny zakup pieca do niepublicznego przedszkola

Zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady miejskiej było konieczne, żeby niepubliczne przedszkole mogło dostać pieniądze na... nowy piec, który placówka kupiła i wymieniła kilkanaście dni wcześniej.

- Piec zepsuł się około dwóch tygodni temu. Nie było możliwości jego naprawy, więc musieliśmy zakupić nowy piec - wyjaśniała jeszcze przed nadzwyczajną sesją Maria Włodarczyk, dyrektor przedszkola oraz prezes prowadzącego je Stowarzyszenia Wychowawczo-Opiekuńczo-Dydaktycznego „Puchatek”. Razem z montażem, stowarzyszenie wydało na tę inwestycję 6 tys. zł.

Z treści uchwały, jak i z samej procedury zwołania sesji wynikało, że trzeba jak najszybciej dokonać zakupu pieca, który w tym czasie… skutecznie ogrzewał już budynek przedszkola.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dyrektor przedszkola w Golinie dwukrotnie orientowała się w urzędzie, czy wobec nagłej awarii pieca może liczyć na finansową pomoc gminy. Początkowo miała usłyszeć, że nie ma takiej możliwości, bowiem zgodnie z umową, wydatki na bieżące naprawy i remonty pokrywa stowarzyszenie. Po kilku dniach dyrektor została jednak poinformowana, że pieniądze na piec jednak otrzyma. Informacji tych nie potwierdza jednak sama dyrektor.
 

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Czy radni podczas głosowania wiedzieli, że pic został już kupiony? Jak sprawę komentują urzędniczki? Czytaj w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

0
15
oceń tekst 15 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART