› Motoryzacja
11:44 / 28.01.2019

Nagła awaria Twojego samochodu? - skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów

Nagła awaria Twojego samochodu? - skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów

Awarie samochodów zdarzają się najczęściej wtedy, kiedy auto jest nam najbardziej potrzebne. Korzystamy z oferty ubezpieczyciela, jeśli konkretne zdarzenie objęte jest polisą. Nie zawsze jednak przysługuje nam możliwość skorzystania z samochodu zastępczego.

 

Kiedy musimy oddać samochód do warsztatu na kilka dni, możemy skorzystać z oferty wypożyczalni, aby zapewnić sobie bezproblemowe funkcjonowanie.

Dostosowana oferta

Decydując się na wypożyczenie samochodu w sytuacji awaryjnej, powinniśmy działać rozważnie. Najważniejsze to wybór odpowiedniej oferty, która będzie dostosowana do naszych potrzeb. Musimy określić, na jaki okres wynajmujemy auto, a także jego klasę. Trzeba pamiętać, że im wyższa klasa samochodu tym cena wynajmu rośnie. Kolejną rzeczą, którą powinniśmy rozważyć, jest spalanie. Ekonomiczny samochód, którym będziemy poruszać się jedynie kilka dni, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zdalne wypożyczenie auta

Bardzo dobrym pomysłem jest poszukiwanie wypożyczalni przez Internet. Mamy możliwość sprawdzenia cen, wstępnej oferty, a także dostępności konkretnych modeli samochodów np. https://carfree.pl/. Pozostanie jedynie wskazanie miejsca odbioru auta, zarezerwowanie terminu i opłacenie kosztów. Takie rozwiązanie będzie najlepsze dla wszystkich, którzy cenią sobie oszczędność czasu. Możliwość założenia konta będzie dodatkowym atutem, który pozwoli nam na śledzenie przebiegu transakcji, czy historii wynajmu.

Ekspresowa wypożyczalnia

W razie awarii samochodu bardzo ważne jest szybkie znalezienie auta zastępczego. Wypożyczalnia pozwala już w ciągu chwili odszukać i zarezerwować właściwy model. Co ważne, warto zwrócić uwagę na limity kilometrów, które często nałożone są na klienta. Jeśli mamy w planach podróż służbową do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów miejsca powinniśmy wziąć ten aspekt pod uwagę.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z usług wypożyczalni samochodów, musimy rozważyć wszystkie możliwe oferty. Pomocne będą poradniki, które są swego rodzaju instrukcją dla osób po raz pierwszych wypożyczających auto (zapoznaj się również z artykułem "Jak tanio i dobrze wypożyczyć samochód?"). Warto, nawet w sytuacji wymagającej szybkiej reakcji, jaką jest awaria własnego auta, wybrać właściwą propozycję, która w pełni odpowie na nasze potrzeby.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%