› Aktualności
19:32 / 06.07.2019

Najmłodsi z Komorzanki na Mistrzostwach Polski [GALERIA]

Najmłodsi z Komorzanki na Mistrzostwach Polski [GALERIA]

fot. UKS "Komorzanka"

UKS "Komorzanka na VI Mistrzostwach Polski Dzieci w Warcabach Stupolowych.

 

 

Pod koniec czerwca w Słupnie odbyły się VI Mistrzostwa Polski Dzieci w Warcabach stupolowych. Dla zawodników UKS „Komorzanka” to już był piaty udział w tego typu rozgrywkach. Organizatorami mistrzostw był powiat wołomiński, gmina Radzymin, Szkołę Podstawową w Słupnie oraz UKS „Struga” Marki.

 

 

W mistrzostwach wystartowało 67 warcabistów z całej Polski w kategoriach wiekowych: chłopców i dziewcząt do lat 8 i do lat 6. Zawody rozegrane były systemem kołowym lub szwajcarskim do 7 lub 9 rund, a czas gry wynosił 30 minut na zawodnika.

 

 

 

[O rodzinie, która w pożarze straciła wszystko i otym jak im pomóc przeczytasz TUTAJ]

 


Najmłodsi warcabiści z "Komorzanki" trenują grę w warcaby 64-polowy i 100-polowe dopiero od niedawna, więc ich doświadczenie nie jest jeszcze zbyt duże, zwłaszcza, że w warcaby stupolowe gra się trochę inaczej i trudniej. Mimo to tego najmłodsi warcabiści godnie reprezentowali swój klub i gminę Żerków.

 

 

Warcabiści z „Komorzanki” spisali się wspaniale. Brązowy medal w kategorii dziewcząt do lat 8 zdobyła Nikola Filipiak. W kategorii chłopców do lat 6 Miłosz Smułczyński zajął miejsce tuż za podium.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 21