› Aktualności
14:08 / 25.08.2019

Nakrętki, puszki, baterie. W tym roku również telefony komórkowe

Nakrętki, puszki, baterie. W tym roku również telefony komórkowe

fot. Materiały organizatora

16 września rusza druga edycja szkolnego konkursu zbiórki surowców wtórnych „Region czysty na 6”. W tym roku, poza plastikowymi nakrętkami, aluminiowymi puszkami, bateriami, uczniowie będą zbierali także telefony komórkowe.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Konkurs „Region czysty na 6” zainicjowany został przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu w ubiegłym roku. Przystąpiły wówczas do niego 92 placówki ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do Porozumienia Międzygminnego, które zostało zawarte w celu wspólnego zagospodarowania odpadów komunalnych. Przez cały ubiegły rok szkolny, w którym trwał konkurs, jego uczestnicy uzbierali prawie 40 ton odpadów, w tym ponad 22 tony plastikowych nakrętek, 1.375 kg puszek aluminiowych oraz prawie 16 ton baterii. Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny oraz wycieczki dla najlepszych klas. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki – 23 tys. zł, ZGO przekazało na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu. Konkurs - jak zwykle zakończy wielkie Eko-Świętowanie i happening proekologiczny.

 

Na uczestników konkursu czekają ciekawe nagrody. Warto się więc postarać i systematycznie zbierać surowce, które później będą mogły być poddane recyklingowi. Ekologiczna rywalizacja rozpocznie się 16 września 2019 roku i potrwa do 8 maja 2020 roku. Tak, jak poprzednia edycja konkursu, tak i ta zostanie podzielona na 3 etapy. Pierwsze surowce wtórne placówki będą zbierać do 29 listopada tego roku, kolejne do 28 lutego, a ostatnie do 8 maja 2020 roku. Każdy z etapów zakończy się wyłonieniem zwycięzcy poszczególnych zbiórek. Pod koniec roku szkolnego poznamy zwycięzców całego konkursu. Wówczas wyłonione zostaną: najlepsza gmina, 3 najlepsze placówki oświatowe oraz najlepsza placówka oświatowa w kategorii - największa ilość zebranych telefonów komórkowych. Tradycyjnie już nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy w poszczególnych gminach zebrali największą liczbę odpadów.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%