Nie będzie wesołych świąt

Nie będzie wesołych świąt - Zdjęcie główne

Po dramatycznym spotkaniu Jarota Hotel Jarocin przegrała 2:3 z Miedzią Legnica, tracąc bramkę w kontrowersyjnych okolicznościach już w doliczonym czasie gry. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza dwukrotnie przegrywali, ale doprowadzali do remisu (za drugim razem grając w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Mateusza Śliwy), jednak ostatecznie wesołe święta mieć będzie Miedź.

To był najlepszy mecz Jaroty na wiosnę, choć pierwsze dwadzieścia minut spotkania wcale na to nie wskazywały. Od początku Miedź uzyskała zdecydowaną przewagę, spychając gospodarzy do obrony wychodząc na prowadzenie po przepięknym strzale Damiana Lenkiewicza.

Po stracie bramki Jarota zaczęła grać lepiej, a po zmianie stron i wejściu na boisko Damiana Pawlaka i Krzysztofa Czabańskiego uzyskała zdecydowaną przewagę tym razem nie pozwalając Miedzi na wyjście z własnej połowy.

Do wyrównania w 64. minucie doprowadził Hubert Oczkowski i kiedy wydawało się, że dobrze grający gospodarze postarają się o świąteczny prezent dla swych sympatyków Miedź, za sprawą Jakuba Grzegorzewskiego, ponownie wyszła na prowadzenie.

Kiedy w 86. minucie Mateusz Śliwa zobaczył czerwoną kartkę, za taktyczne przerwanie gry w środku boiska (choć wcześniej sędzia powinien odgwizdać faul na Bartłomieju Pawłowskim), nawet najwierniejsi kibice Jaroty przestali wierzyć w wywalczenie korzystnego wyniku. Ale podopieczni Tomasza Mazurkiewicza pokazali charakter i chwilę później doprowadzili do remisu. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Karol Danielak i skierował piłkę do siatki.

Remis z faworyzowaną Miedzią byłby sukcesem Jaroty, ale w doliczonym czasie gry Damian Paszliński, po błędzie Dariusza Brzostowskiego, zdobył zwycięską bramkę dla legniczan, choć większość obserwatorów tego spotkania uważała, że strzelec gola był na spalonym.

Jarota Hotel Jarocin - Miedź Legnica 2:3 (0:1)
0:1 - Damian Lenkiewicz (17.)
1:1 - Hubert Oczkowski (64.)
1:2 - Jakub Grzegorzewski (77.)
2:2 - Karol Danielak (88.)
2:3 - Damian Paszliński (90.+3)

Jarota Hotel Jarocin: Dariusz Brzostowski - Hubert Oczkowski Ż, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek Ż, Mateusz Śliwa CZ (86.) - Sebastian Kamiński Ż (70. Karol Danielak Ż), Igor Skowron Ż (46. Krzysztof Czabański), Michał Grobelny Ż, Łukasz Białożyt (65. Grzegorz Mania), Patryk Cierniewski (46. Damian Pawlak Ż) - Bartłomiej Pawłowski

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski, Ben Starosta, Adrian Woźniczka, Damian Paszliński, Kamil Hempel, Damian Lenkiewicz (81. Paweł Kowal), Marcin Garuch (90. Dawid Grittner), Mateusz Gawlik Ż, Piotr Madejski, Jakub Grzegorzewski, Tomasz Szewczuk (74. Kamil Zieliński)