› Aktualności
19:28 / 07.07.2019

Nie mogą przekazać pieniędzy na drogę, bo ich jeszcze nie mają

Nie mogą przekazać pieniędzy na drogę, bo ich jeszcze nie mają

 

Władze powiatu robią wszystko, aby zdobyć pieniądze na budowę drogi Magnuszewice - Kotlin.

 

 

 

Najwyższe dofinansowanie pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych - 5,6 mln zł.

 

Najtrudniej idzie „wyciąganie” środków z gminy Kotlin. Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak liczyła, że kotliński samorząd przekaże 700 tys. zł. Tymczasem wójt Kotlina zadeklarował 140 tys. zł. Nie dość, że starostwo nie jest zadowolone z „hojności” Mirosława Paterczyka, to jeszcze rada gmina uchwały o przekazaniu dotacji nie podjęła na ostatniej sesji, a tego oczekiwały władze powiatu.

 

- Przekażemy, jak będą mieli zabezpieczone środki. Na dzień dzisiejszy mamy wszystkie dochody rozdysponowane. Radni gdyby chcieli przekazać pieniądze, to musieliby się zdecydować, z jakiej inwestycji zrezygnować. Nie wiem, czy radni by się zdecydowali wykreślić jakieś zadanie majątkowe? Na pewno nie - tłumaczy Irena Antczak, skarbnik gminy Kotlin.

 

 

Deklaruje, że samorząd na pewno do końca roku przekaże obiecaną kwotę.

ZOBACZ TAKŻE: Wszystko wskazuje jednak na to, że prawie trzykilometrowa droga z Hilarowa w gminie Jarocin do Woli Książęcej w gminie Kotlin zostanie przebudowana. Powiat, do którego należy ten odcinek, pozyskał maksymalne dofinansowanie na tę inwestycję. Koszt tego zadania został oszacowany na 5,35 mln zł, a dotacja, którą przyznał zarząd województwa wielkopolskiego to 3 mln zł.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%