› Aktualności
09:25 / 20.06.2018

Nie zgadniecie, co jest w tej szklance. Produkty z Bambergu, Zeus, Citra…

Nie zgadniecie, co jest w tej szklance. Produkty z Bambergu, Zeus, Citra…

fot. Materiały Rock Browar Jarocin

Jarocin. Gdy w październiku ubiegłego roku było już pewne, że w mieście powstanie pierwszy browar, zapytaliśmy was - czy czekacie na piwo z Jarocina. Zdecydowana większość, bo aż 78 procent uczestników sondy odpowiedziało, że tak.

 

R E K L A M A

 

Widać, że pomysłodawcy idealnie trafili na czas tzw. małych browarów. Ci, którzy czekali, rzeczywiście się doczekali. Jest pierwsze piwo całkowicie wyprodukowane przez Rock Browar Jarocin.

 

- Nasze pierwsze uwarzone piwo w Jarocinie to Amerykańska Pszenica. Użyliśmy najwyższej klasy składników: słodów ze słynnej słodowni w Bambergu, dodaliśmy płatki owsiane dla efektu gładkości piwa oraz aromatyczne chmiele amerykańskie: Zeus na gorycz i Citra na aromat – opowiada z pasją Przemysław Szyduk, prezes RBJ.

 

Produktu można było posmakować w weekend między innymi na 150-leciu Banku Spółdzielczego w Jarocinie oraz na Wieży Rocka [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ].

Jarocińska pszenica, to jak wyjaśniają świeżo upieczeni browarnicy - piwo o aromatach cytrusowych z lekką goryczką i pięknym kolorem świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego. Całość dopełnia gęsta, kremowa piana.

W trakcie ważenia RBJ odwiedził burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Komu już udało się napić złocistego trunku z Jarocina? Czy rzeczywiście jest dobre? A może rozczarowało? Piszcie w komentarzach.

R E K L A M A
2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 6