› Aktualności
21:11 / 04.11.2018

Nie został burmistrzem ani radnym

Nie został burmistrzem ani radnym

Wybory samorządowe 2018. Wybory. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie.

 

R E K L A M A

 

Dzisiaj w kraju odbyła się II tura wyborów samorządowych. Na terenie Ziemi Jarocińskiej włodarzy gmin wybrano dwa tygodnie temu.  W gminie Jaraczewo jeden z kandydatów na burmistrza - Roman Dworzyński, który wystartował z ramienia PSL-u, liczył na dogrywkę.   

 - Każdy wynik przyjmowałbym z pokorą i ten również tak przyjąłem. Chociaż nie ukrywam, że tak po cichu liczyłem na drugą turę, ale uważam, że uzyskałem bardzo dobry rezultat - mówi Roman Dworzyński, były kandydat na burmistrza Jaraczewa i nowo wybrany radny.  Łącznie ludowcy w  Radzie Miasta i Gminy Jaraczewo zdobyli 4 mandaty.

 

Najwięcej radnych na sali sesyjnej zasiądzie z KWW „Przymierze Samorządowe na Rzecz Rozwoju Gminy Jaraczewo” z  ramienia, którego startował burmistrz Dariusz Strugała [ZOBACZ TUTAJ].

 

Ludzie burmistrza zdobyli 8 mandatów, co daje im większość w radzie. Warto  zauważyć, że włodarz gminy może liczyć na znacznie większe poparcie, bo PiS, który nie wystawił mu kontrkandydata i publicznie zadeklarował, że Strugała jest najlepszym pretendentem do tego stanowiska, wprowadził 3 radnych [ZOBACZ TUTAJ].

 

Trzeciemu kandydatowi na burmistrza Tomaszowi Ochlińskiemu nie udało się wprowadzić ani jednego radnego. Sam też nie został radnym. Choć na kandydatów KWW SLD Lewica Razem zagłosowało łącznie 375 osób, to żaden z nich nie zasiądzie w radzie. Portal nie uzyskał komentarza od Tomasza Ochlińskiego.

 

Kompletną porażkę poniósł KWW „Pracowity Gospodarz”, który deklarował początkowo, że wystawi nawet kandydata na burmistrza. Miał nim być Grzegorz Porzucek. Ostatecznie tylko on sam wystartował z tego komitetu na radnego i zdobył … 5 głosów.
 


Przypomnijmy: Ile głosów uzyskali kandydaci na burmistrza Jaraczewa


Roman Dworzyński - 1.167
Tomasz Ochliński - 469
Dariusz Strugała  - 2.094

14 listopada odbędzie się  uroczysta sesja kończącej się kadencji [ZOBACZ TUTAJ]

 

Wyniki Wyborów Samorządowych 2018 – [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A