› Sport i rekreacja
21:17 / 09.01.2019

Niedawno grał dla Jaroty, a dziś został... [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Niedawno grał dla Jaroty, a dziś został... [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Paweł Witwicki

Środa 9 stycznia 2019 roku okazała się szczęśliwym dniem dla Jaroty Jarocin. Zwołane w tym dniu Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia wybrało wreszcie, po licznych wcześniejszych perturbacjach, nowego prezesa. Został nim, jeszcze do niedawna piłkarz Jaroty, Krzysztof Matuszak

 

 

- Sytuację, w jakiej znalazł się klub, wszyscy znają. Ale ja się w tym klubie wychowałem. Wspólnie z osobami, które mam nadzieję, że mi dopomogą, chcemy doprowadzić, żeby Jarota funkcjonowała tak, jak powinna. Przyszłością tego klubu są młodzi chłopcy z Akademii. Mamy pomysł, jak powinna ona funkcjonować. Przynajmniej przez najbliższe pół roku sam będę decydował o tym, jak Akademia będzie działać. Ale dla chłopców z Akademii celem jest gra w przyszłości w pierwszej drużynie. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby Jarota nie miała drużyny na poziomie III ligi. Ta drużyna była przez wiele lat nie tylko wizytówką miasta, ale też jedną z lepszych drużyn w województwie. Trochę się to zmieniło, ale czas to naprawić. Wiem jak to zrobić - uważa nowy prezes Jaroty. 

 

Wraz z prezesem Walne wybrało także nowy zarząd. Znaleźli się w nim: Artur Tomczak, Mirosław Czajka, Maciej Bilica i Tomasz Walkowiak. Dwaj pierwsi, to znani niegdyś piłkarze, m. in. Jaroty. Maciej Bilica jest przedsiębiorcą, właścicielem popularnych w Jarocinie sklepów ze sprzętem sportowym. A Tomasz Walkowiak jest przedsiębiorcą z Jaraczewa. Ponadto Tomczak i Walkowiak są w zarządzie przedstawicielami rodziców dzieci, które trenują w Akademii Piłkarskiej Jaroty Jarocin. 

 

W związku z rezygnacją dwóch z trzech członków (Andrzeja Zawisły i Bronisława Radomskiego), wybrano także nową komisję rewizyjną. W jej skład weszli: Maciej Dolata, Paweł Janas, Łukasz Stachowiak i Przemysław Wróblewski.

 

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia JKS Jarota Jarocin postanowiło upoważnić również nowy zarząd do wycofania wniosków o upadłość i likwidację klubu oraz wycofanie drużyny z rozgrywek III ligi. 

 

Obecny na zebraniu wiceburmistrz Robert Kaźmierczak poinformował, że po dzisiejszych decyzjach Walnego, w dniu jutrzejszym (tj. w czwartek 10.01.2019 r.) ogłoszone zostaną wyniki konkursu grantowego i Jarota otrzyma pierwszą transzę dofinansowania na działalność Akademii. 

W zebraniu nie wziął udziału poprzedni prezes Jaroty Eugeniusz Gościniak, któremu w dniu Walnego zmarła matka. Zebrani uczcili jej pamięć minutą ciszy. 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 19